Четвер, 12 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

В Ужгороді відкрили мініскульптурку на честь автора “Щедрика” Миколи Леонтовича

Важливо

В Ужгороді відкрили мініскульптурку на честь українського композитора Миколи Леонтовича. Її можна побачити на стіні медичного факультету Ужгородського національного університету. Це вже 73-я мініскульптурка в місті.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Автор мініскульптурки — Роман Мурник. “На зимовій годівничці сидить батько пісні — композитор Микола Леонтович, поруч з яким пташки два щедрика лісових, відтворюючи слова пісні “Щедрик, щедрівочка…”, а знизу “…прилетіла ластівочка…”.

Всередині годівнички різдвяний дзвіночок — нагадування про Carol of the Bells. Скульптурна композиція розташована на стіні, де нанесено перші слова з всесвітновідомого твору.

Фото – Федір Шандор

На своїй сторінці у Facebook туризмознавець Федір Шандор пише, що 105 років тому саме з Ужгорода розпочався міжнародний тріумф українського “Щедрика”. У 1919 році капела Олександра Кошеца подорожувала Європою (стартувавши першим концертом в Ужгороді), де було презентовано і “Щедрик”. Саме в Ужгороді остаточно сформувався склад капели (близько 80 осіб) та її репертуар, й вона вирушила до Європи.

Нині український “Щедрик” у різних аранжуваннях звучить усюди у світі, особливо на Різдвяні свята. “Щедрик” Миколи Леонтовича співають багатьма мовами світу. Його мелодія лунає у грудні щороку на площах великих й малих європейських та американських міст.

“Щедрик” – це вже 73-тя мініскульптурка в Ужгороді. А загалом по Закарпаттю таких скульптурок вже понад сотня. Це роботи скульпторів Михайла Колодка, Романа Мурника, Степана Руснака, Василя Криванича та інших. В допомогу туристам було створено інтерактивну мапу розміщення всіх ужгородських мініскульптурок.

Першою мініскульптурою міста став помічник святого Миколая. Її автором є Михайло Колодко. Вона розташована на перилах на площі Театральній. Майже одразу ужгородці почали ласкаво називати її Миколайчиком.

Встановили цю симпатичну бронзову мініскульптуру 19 грудня 2010 року. Висота мініатюрного Миколайчика становить лише лише 16 см, однак важить він аж 12 кг. Скульптура майже одразу після встановлення стала центром святкувань Дня святого Миколая та проведення благодійних аукціонів в місті.

Як розповідало BitukMedia, у Києві поряд із залізним вокзалом з’явилась нова мініскульптурка проєкту “Шукай”. Вона складається з двох потягів, які прибувають на першу платформу “залізних воріт” столиці. З моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі