Site icon Bituk Media

Бухгалтер цілий рік виходив на пробіжки, щоб намалювати зі своїх GPS-маршрутів анімацію (ВІДЕО)

Скрін соцмережі

Канадський бухгалтер Дункан МакКейб із Торонто цілий рік виходив на пробіжки, щоб намалювати зі своїх GPS-маршрутів анімацію – чоловічок у кепці на вулицях міста. Загалом заради своєї мети чоловік здійснив 121 пробіжку – покрив загальну дистанцію у 1105 км за 102 години.

Про це пише The Washington Post.

Дункану МакКейбу вдалось вразили світ новим рівнем мистецтва Strava Art – він створив “шалено вражаючу” анімацію з танцюючим чоловічком за допомогою GPS-трекера.

Для цього він витратив 10 місяців на планування та 121 день пробіжок, за які подолав 1105 км. Кожна пробіжка відображалася червоною лінією на карті, яка формувала фрагмент анімації.

Щодня Дункан пробігав новий маршрут, аби створити кадри, на яких чоловічок рухає руками, ногами й навіть знімає капелюха. Особливо складно було забезпечити плавні переходи між кадрами, а на одне лише створення голови пішло шість місяців.

Зрештою Дункан записав 120 окремих пробіжок у вигляді маршрутів, які потім об’єднав у відео тривалістю 27 секунд.

Минулого Різдва Дункан говорив із дружиною про нові ідеї для GPS-дизайнів. Вона запропонувала створити танцюючу фігурку у стилі фліпбука, і ця ідея надихнула його на експеримент. Маккейб спланував маршрути за допомогою PowerPoint, аби побачити, як виглядатиме фігурка у русі.

Дункан МакКейб з дружиною Андреа Моралес, яка надихнула його на “творчість”. Фото – Duncan McCabe

“Це була величезна задача. Кожна пробіжка – це окремий кадр, і коли їх об’єднати, виходить анімація”, – згадує Маккейб.

З 1 січня до 25 жовтня 2024 року Дункан бігав кілька разів на тиждень. Більшість пробіжок складали близько 10 кілометрів, але іноді траплялися значно довші маршрути. Щоб створювати діагональні лінії, Дункан ставив додаток на паузу, пробігав до наступної точки і знову запускав запис. Це означає, що в реальності він бігав більше, ніж показувала мапа.

“Об’єктивно це був жахливий біговий досвід. Я виглядав дивно, але результат того вартий”, – жартує Маккейб.

Для створення фінального відео чоловік використав відеоредактор, щоб об’єднати всі 120 карт і вирівняти тло.

GPS-арт – це створення малюнків чи фігур на мапі. Для цього люди бігають або їздять за заздалегідь спланованим маршрутом. Багато художників створюють статичні зображення – наприклад, зірки, тварин або навіть портрети. Але Маккейб пішов далі, створивши справжню анімацію, яка рухається.

Я вперше бачив, щоб хтось робив щось подібне. Якщо у вас є довгострокова мета, треба просто працювати над нею”, – каже він. Відео канадця переглянули мільйони разів у соціальних мережах — понад 25 млн разів лише на X — і більшість людей були вражені його зусиллями.

Маккейб – не єдиний, хто використовує GPS-додаток Strava для творчості. Наприклад, Ніколас Георгіу з Лондона створив на мапі олімпійські кільця, проїхавши 425 кілометрів за один день. Янін Стронг із Нью-Йорка створювала малюнки у формі “Дівчини з перловою сережкою,” Санта-Клауса і навіть банана, обмотаного скотчем.

Більше прикладів GPS-арту дивіться тут.

В Англії черевичок на шпильці “намалював” на мапі Ніколас Георгіус. Фото – NICOLAS GEORGIOU/@NICO_GEORGIOU

Для багатьох це не лише творчість, а й спосіб додати сенсу звичайним пробіжкам чи велосипедним поїздкам.

“Це весело і несподівано. Коли ти бігаєш, ти зазвичай не думаєш про творчість. Але тут це стає можливим”, – каже Маккейб. Наступного року він планує нові експерименти і сподівається надихнути інших спробувати щось нове у спорті.

Фото – Andrea Morales

Як розповідало BitukMedia, тайський фермер перетворює рисові поля на витвори кото-мистецтва.