Site icon Bituk Media

У пустелі знайшли крокодила віком 12 млн років

Фото - Peruvian State Digital Platform

В перуанській пустелі палеонтологи виявили унікальну копалину – майже повний скелет молодого крокодила віком до 12 млн років. Цей древній хижак завдовжки близько трьох метрів став першою відомою молодою особиною свого виду, яку виявили майже цілою.

Про це розповідає Phys.

Скам’янілість знайшли ще 2023 року у пустелі Окукахе, приблизно за 350 км на південь від Ліми.

Експерти провели ретельну реконструкцію останків, включно з черепом та щелепами. Це дозволило визначити ключові морфологічні особливості цього екземпляра.

За словами вчених, крокодил належав до гавіалів виду Piscogavialis. Його довжина становила близько трьох метрів, що є невеликим розміром для рептилії цього виду. Тому дослідники дійшли висновку, що це була молода особина.

Гавіли відрізнялися вузькою витягнутою мордою та харчувалися винятково рибою. Сучасним родичем стародавнього мешканця вважається індійський гангський гавіал (Gavialis gangeticus), в якого схожа форма черепа та щелеп.

Це відкриття додатково підкреслює різноманітність фауни міоценового періоду в даному регіоні. “Це перший випадок, коли ми знайшли дитинча цього виду. Він загинув, так і не досягнувши свого максимального розміру”, – розповів палеонтолог Маріо Гамарра, провідний дослідник знахідки. Вчені припускають, що дорослі особини могли виростати до 9 м завдовжки, перетворюючись на грізних морських хижаків.

Фото – Peruvian State Digital Platform

Вчені також наголосили, що скам’янілість в ідеальному стані. Робота зі збору кістяка була важкою, оскільки він знаходився у твердій місцевості з пісковика.

Знахідка молодого гавіала розширює знання про біологічну різноманітність періоду міоцена та демонструє важливість регіону для палеонтологічних досліджень, кажуть вчені.

У грудні кістяк виставлять у штаб-квартирі інституту геології Перу. Побачити його зможе будь-хто.

Пустеля Окукахе – ідеальне місце для палеонтологічних розкопок. У цьому регіоні, що колись був морським дном, раніше знаходили останки карликових китів, доісторичних акул та дельфінів. У 2021 році тут було знайдено череп базиліозавра. Цей грізний хижий кит віком 36 млн років сягав 12 м і полював на риб, акул і навіть інших китів. У 2023 році в пустелі також виявили останки гігантського кита Perucetus colossus, який міг бути найважчою твариною, яка коли-небудь існувала на Землі.

Як розповідало BitukMedia, вчені дослідили давньоєгипетську крокодилячу мумію, що зберігається в одному з британських музеїв. Комп’ютерна томографія допомогла виявити всередині тіла тварини металевий рибальський гачок і, можливо, залишки наживки.