На острові Галіндез, де розташована українська дослідна станція “Академік Вернадський”, вже оселилися майже 4 тисячі пінгвінів. Більшість – субантарктичні пінгвіни, які щороку дедалі більше захоплюють околиці станції. У близько 900 гніздах вже є яйця – зазвичай, по два у кожному.
Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі, а пінгвінів порахував Світозар Давиденко з 29-ї УАЕ.
Висиджує яйця пара батьків по черзі: поки хтось ходить годуватися в океан, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються.
“Субантарктичні пінгвіни виводять потомство у гніздах з камінців. На лапах яйця вигрівають інші види – королівські та імператорські. Однак їхні представники не живуть в районі станції “Академік Вернадський”, а лише дуже зрідка заходять у гості“, – пояснили науковці.
Період визрівання пташенят становить 34-36 днів. Оскільки перше яйце пінгвінів цього року з’явилося на початку листопада, то поповнення слід очікувати у середині грудня, кажуть у НАНЦ.
Субантарктичні пінгвіни повернулися на Галіндез після того, як в Антарктиці наступила весна. На зиму птахи покидають острів. Мігрувати ці птахи змушені через глобальне потепління та зменшення площі крижаних покривів.
Як розповідало BitukMedia, полярники “Вернадського” показали, як відкопуються від снігу в Антарктиці.