Субота, 14 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

На заміну священнику: тепер можна сповідатися перед ШІ копією Ісуса (ВІДЕО)

Важливо

Голограму Ісуса встановили в рамках арт-проекту Deus in Machina в церкві Святого Петра у швейцарському Люцерні. Голографічному Ісусу, в основі якого штучний інтелект, можна сповідатися, а також отримати поради з питань віри. ШІ підтримує розмову 100 мовами.

Про це пише Daily Mail.

Віряни перебувають у сповідальні, а через ґрати встановлено екран із зображенням Ісуса. Поки людина ставить питання, штучний інтелект інтерпретує його і формулює відповіді. Потім ШІ анімує зображення обличчя так, щоб воно рухалося в такт з комп’ютерною мовою.

“У жодному разі не розкривайте особисту інформацію, користуйтеся цим сервісом на свій страх і ризик, натисніть кнопку, якщо ви згодні”, – вимовляє перед початком спілкування голограма Ісуса. Після такого застереження людина сама вирішує, як взаємодіяти з ШІ: натискає кнопку та ставить запитання.

Проєкт Deus in machina (з латини – “Бог у машині”) запустили в серпні. Відтоді з ШІ-Ісусом встигла поспілкуватися понад 1 тисяча людей. А оскільки ШІ-Ісус володіє сотнею мов, серед них були також мусульмани і туристи з Азії. За даними видання, щонайменше дві третини з 230 людей, які залишили відгуки про аватар, після сповіді повідомили, що пережили “духовний” досвід.

Після декількох спільних проєктів церква в Люцерні вирішила встановити у себе аватар. За словами богослова Марко Шміда, священнослужителі вагалися, кого він буде уособлювати – богослова, святого чи звичайну людину. Але вирішили, що найкращий вибір – це Ісус.

Теолог церкви Марко Шмід пояснив суть цього експерименту: “Ми хотіли побачити та зрозуміти, як люди реагують на Ісуса зі штучним інтелектом. Про що вони говоритимуть з ним? Чи буде їм цікаво з ним розмовляти? Ми, мабуть, піонери в цьому”.

Нейромережу створили у співпраці з дослідницькою лабораторією університету Люцерна, яка займається дослідженнями в галузі імерсивної реальності. Навчали її на текстах Нового Завіту та релігійній інформації з Інтернету. Щоб ШІ не давав відповіді, які суперечать церковному вченню, команда його заздалегідь протестувала.

Хоча інсталяція тимчасова, у каплиці Святого Петра допускають, що подібні нововведення одного разу зможуть перебрати на себе частину обов’язків церковних пасторів.

Менше з тим, негативні відгуки теж були. Дехто сказав церкві, що не може спілкуватися з машиною. Один місцевий репортер, який випробував аватар, описав відповіді як “банальні, повторювані й такі, що нагадують кліше”.

Людям, які відвідували сповідальню, рекомендували не розголошувати особисту інформацію. Фото – Peter Diem/Lukasgesellschaft

За словами Марко Шміда, експеримент наразився на критику з боку церковної спільноти. Католики протестували проти використання сповіді, а протестанти обурювалися, що інсталяція використовує образ Ісуса в такий спосіб.

Богослов зазначив, що аватар краще залишити експериментом. У нас ніколи не виникало враження, що він говорить дивні речі. Але, звичайно, ми ніколи не могли гарантувати, що він не скаже нічого такого. Я б не став залишати такого Ісуса назавжди. Тому що відповідальність була б надто великою”, – підсумував Марко Шмід.

Нагадаємо, у 2023 році у Німеччині штучний інтелект вперше провів церковну службу.

Як розповідало BitukMedia, у Музеї зоології Кембриджського університету відтепер можна буде “поспілкуватися” з давно вимерлими тваринами.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі