Його довжина перевищує 30 метрів, йому принаймні 300 років і його видно з космосу. Найбільший у світі корал виявили в південно-західній частині Тихого океану поблизу Соломонових островів.
Про це розповідає CNN.
Мегакорал Pavona clavus помітили під час наукової експедиції, запущеної програмою National Geographic Pristine Seas у жовтні з метою вивчення стану океану на Соломонових островах.
Ця частина океану відома як “кораловий трикутник”. Поки на нього не натрапили вчені, місцеві рибалки, ймовірно, сприймали корал за валун або уламок затонулого корабля. За даними Pristine Seas, він втричі більший за попереднього рекордсмена в Американському Самоа та довший за синього кита, найбільшу тварину планети. Окружність Pavona clavus сягає 183 м. Його ширина – 34 м, довжина – 32 м, а висота – понад 5.
Pavona clavus – це складна мережа окремих коралових поліпів, які росли протягом 300-500 років. Він поєднує у собі різні кольори – коричневий з яскравими жовтими, синіми та червоними відтінками.
“Саме тоді, коли ми думаємо, що на планеті Земля більше немає нічого, що можна було б відкрити, знаходимо масивний корал, який складається з майже мільярда маленьких поліпів, наповнений життям і кольором. Але є привід для занепокоєння. Попри своє віддалене розташування, цей корал не можна вважати захищеним від глобального потепління та інших антропогенних загроз”, – наголосив морський еколог Енрік Сала.
На відміну від коралового рифу, який є мережею колоній, знайдений корал – це окрема одиниця. Протягом століть він безперервно розростався з поліпів, які є похідними від морських безхребетних тварин типу кишковопорожнинних. Вони оселилися на морському дні, розмножувалися і створювали мільйони генетично ідентичних груп.
Як розповідало BitukMedia, на квітучий кораловий риф перетворився затонулий корабель часів Другої світової війни, що спочиває на дні Червоного моря. Вчені вважають, що штучні рифові споруди можуть допомогти коралам протистояти загрозі кліматичної кризи.