Site icon Bituk Media

Полярники показали, як “сваряться” найменші пінгвіни Антарктиди (ВІДЕО)

Наймініатюрнішими з усього роду Pygoscelis видалися пінгвіни Аделі, вони ростуть до 75 см заввишки. Мають повністю чорну голову та біло-блакитні очі. Фото - Національний антарктичний науковий центр

Такі милі “адельки” теж з’ясовують стосунки. Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” зафільмували цих пінгвінів у шлюбний сезон. Найменші з антарктичних пінгвінів бувають “доволі агресивні”.

Відео однієї з таких “сварок” зняв сисадмін 29-ї УАЕ Олександр Мацібура.

На передньому кадрі видно двох самців “адельок”, які, лежачи на животах, “з’ясовують стосунки” один з одним. При цьому вони голосно кричать і намагаються битися дзьобами.

“Попри те, що пінгвіни Аделі – найменший вид пінгвінів в Антарктиці (висота дорослого птаха становить лише 70-73 см), вони є досить агресивними. Відомо, що “адельки” можуть навіть боронитися від потенційних хижаків – тюленів або великих морських птахів”, – розповідають полярники. А ще вони не лише бороняться від потенційної небезпеки, а й нерідко сперечаються між собою.

Крім того, у шлюбний сезон самці Аделі намагаються привабити до себе самиць, тому часом вступають у бій дзьобами зі суперниками. В ході такої сутички обидва пінгвіни нахиляються вперед і вгору, розкривають дзьоби і б’ють ними один одного. А щоб захистити очі, примружують їх наполовину. У цей момент птахи ще й голосно сперечаються, тому зимівники радять дивитись відео зі звуком.

Вочевидь це спрацьовує, бо науковці підтверджують, що самці з агресивнішою поведінкою мають більше потомства.

Як розповідало BitukMedia, працівники антарктичної станції “Академік Вернадський” підказали, що пінгвінів Аделі можна впізнати за відносно невеликим розміром тіла, повністю чорною головою та біло-блакитними очима. Субантарктичні пінгвіни легко уживаються поруч з “адельками”, оскільки два види птахів не спаровуються між собою і не ведуть боротьбу за територію.