Четвер, 14 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Найдовша подорож: імператорський пінгвін відкрив Австралію

Важливо

На пляжі західної Австралії помітили імператорського пінгвіна. Таке сталося вперше, адже пінгвіни мешкають в Антарктиді. Так далеко на північ ці птахи ще ніколи не запливали.

Про це пише ABC News Australia.

Тепер Австралія є найпівнічнішою точкою, де було виявлено імператорського пінгвіна. Птаха помітив Аарон Фаулер, який займався серфінгом на пляжі Оушен-Біч, поблизу містечка Денмарк (південно-західне узбережжя Австралії).

Серфер побачив тварину в прибережній смузі і спочатку не зрозумів, що це пінгвін. “Він був величезний, набагато більшим за морського птаха. І ми подумали: що це за істота виринає з води? І у нього був хвіст, який стирчав, як у качки”, – розповів очевидець.

Пінгвін зростом близько метра підійшов до людей і зовсім “не соромʼязливий”. За словами Фаулера, діти на пляжі дуже зраділи птаху, але вони не зрозуміли, наскільки це “круто”. “Пінгвін спробував покататися на животі, напевно, думаючи, що це сніг, і просто впав дзьобом у пісок. Потім підвівся і струсив із себе все”, — додав чоловік.

Фото – Aaron Fowler 

На думку опитаних виданням експертів, імператорський пінгвін прибув до пляжу на південному краєчку Австралії безпосередньо з Антарктиди. Тобто йому довелося подолати відстань у понад 3400 км.

Це найдовша подорож, коли-небудь зареєстрована для цього виду птахів. Також це найпівнічніша точка, де імператорського пінгвіна коли-небудь бачили в дикій природі.

Науковий співробітник Університету Західної Австралії доктор Белінда Каннелл повідомила, що це перше спостереження імператорських пінгвінів у таких далеких краях. “Найпівнічніше місце, куди вони потрапляють з Антарктиди, знаходиться приблизно в 50 градусах південної широти, а Оушен-Біч – в 35 градусах південної широти, тобто набагато північніше”, – цитує Каннелл ABC.

Зображення – ABC News Australia

Каннелл припустила, що тварина, можливо, просто припливла за течією. “Пінгвіни зазвичай пливуть за певними течіями, де знаходять багато різних видів їжі. Отже, можливо, ці течії просто трохи відхилилися на північ в бік Австралії, ніж зазвичай”, – додала зоолог.

Наразі пінгвіном-мандрівником опікуються зоозахисники. Поки незрозуміло, чи залишиться він в Австралії, чи повернеться додому в Антарктиду.

Зоологи кажуть, що “мандрівник” – молодий птах. Дорослі самці імператорських пінгвінів можуть виростати до 1,4 м заввишки і важити 40 кг.

Як розповідало BitukMedia, до української антарктичної станції “Академік Вернадський” вдруге за червень навідався імператорський пінгвін. Такі часті візити стали несподіванкою, адже імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського” і взагалі до цього їх не бачили поблизу станції чотири роки.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі