NASA оприлюднило нові знімки Юпітера. На сьогодні це найчіткіші зображення за всю історію вивчення планети. Їх зробив космічний апарат Juno.
Знімки, зроблені камерою JunoCam, показують бурхливі хмари та шторми у навколополярних ділянках Юпітера.
Апарат Juno був запущений у 2011 році та вийшов на орбіту Юпітера у 2016 -му. За цей час він встиг подолати 2 ,735 млрд км та зробити безліч деталізованих знімків, серед яких північний полюс планети.
Також Juno зняв знаковий шторм Юпітера — “Велика Червона Пляма”: якщо 1979 року вона була вдвічі більша за Землю, то зараз вона більша за нашу планету “лише” в 1,3 раз. Дані, отримані Juno, показали, що глибина шторму “Великої Червоної плями” становить близько 320 км. Це значно більше за глибину океанів Землі.
Мета місії Juno – зрозуміти походження та еволюцію Юпітера. У NASA зазначають, що апарат перевернув уявлення про газовий гігант вже у перший день роботи. Місія має завершитися 15 вересня 2025 року.
Раніше стало відомо, що NASA запустило апарат для пошуку життя на супутнику Юпітера – Європі. Europa Clipper спеціально розроблений для вивчення крижаних океанів у Сонячній системі.
Як розповідало BitukMedia, астрономи Смітсонівської астрофізичної обсерваторії повідомили про виявлення у Юпітера 12 нових супутників. З ними та відомими раніше газовий гігант став тимчасовим переможцем у змаганнях із Сатурном.