Ватикан презентував аніме-маскота на імʼя Луче, що у перекладі з італійської означає “світло”. Мальований персонаж є талісманом паломництва й буде популяризуватиме Святий Престол на фестивалі коміксів в Італії.
Про це пише видання Vatican News.
Дизайн Люче був розроблений італійським художником Сімоне Леньйо, творцем бренду tokidoki, що спеціалізується на створенні речей та іграшок в японському стилі.
Маскот – це дівчина у жовтому дощовику. В руці палиця. Її чоботи забруднені. На шиї – паломницький хрест. В очах Люче мерехтять мушлі, схожі на символ паломницького маршруту апостола Святого Якова до собору Сантьяго-де-Компостела в Галісії (Іспанія).
Catholic News Agency пояснює, що жовте вбрання є відсиланням до прапора Ватикану, а також може символізувати подорож крізь життєві бурі. Брудне взуття означає складну і тривалу подорож, а патериця нагадує про паломництво до вічності.
За словами архієпископа Ріно Фізікелла, цей символ є способом Ватикану взаємодіяти з поп-культурою та залучити молодь до церкви.
Луче офіційно дебютує на фестивалі Lucca Comics and Games. Це один з найбільших в Італії фестивалів коміксів, аніме та ігор. Ватикан бере участь у ньому вперше.
Надалі Луче стане обличчям павільйону Святого Престолу на виставці “Ювілей-2025” (Святого року-2025). Йдеться про католицьку паломницьку подію, яку відзначають у всьому світі кожні 25 років. Паломники зможуть прибути до Рима і здійсними перехід “Святими дверима”, щоб Бог відпустив усі їхні гріхи.
А вже 2025 року схожий на Луче маскот вирушить до Осаки (Японія). Персонаж матите дещо змінений вигляд – носитиме кімоно і довге волосся. Разом з картиною Караваджо “Поховання Христа” Луче представлятиме павільйон Папського Престолу на Всесвітній виставці Expo 2025. Тема виставки – “Проєктування майбутнього суспільства для нашого життя”.
Як розповідало BitukMedia, Ватикан випустив нову інструкцію, яка стосується “нерукотворних образів”, “богоявлень”, мироточіння та інших, як вказано в документі, “надприродних явищ”. Відтепер визнавати наявність “надприродного” зможе лише Папа Римський, а не місцевий єпископ. Це перше оновлення інструкцій із 1978 року і пов’язане воно із запружденням релігійних фейків у соцмережах.