Середа, 30 Жовтня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Частіше переглядайте реліквії: новий вальс Шопена можна почути вперше за 200 років (АУДІО)

Важливо

Куратор Бібліотеки та музею Моргана у Нью-Йорку виявив серед колекції культурних реліквій нікому невідомий вальс Фредеріка Шопена. Є припущення, що композитор міг написати твір, коли йому було близько 20 років. А отже, твору майже 200 років.

Про це розповідає The Guardian.

Робінсон Макклеллан знайшов рукопис навесні цього року. Чоловік, який сам є композитором, побачив на папері підпис Шопена, але твір не впізнав. Він сфотографував рукопис і відтворив вальс вдома на цифровому піаніно. Також Макклеллан відправив фотографію провідному досліднику Шопена з Університету Пенсільванії Джеффрі Каллбергу, і той заявив, що ніколи не бачив цей вальс.

Після низки експертиз співробітники Бібліотеки та музею Моргана дійшли висновку, що автором вальсу справді є Фредерік Шопен. Імовірно, він написав його у 1830–1835 роках, коли йому було 20–25 років.

Бібліотека Моргана провела експертизу паперу та чорнила, проаналізувала музичний стиль та почерк, а також провела консультації зі сторонніми експертами. Маніпуляції зі знайденою нотною карткою привели до висновку, що в руках фахівців справді опинився музичний твір авторства великого композитора Фредеріка Шопена. Подібний випадок став першим за пів століття.

Вальс відрізняється від інших робіт Шопена, але в ньому простежується “почерк” композитора. Він складається з 48 тактів із повторенням і триває 80 секунд. Незважаючи на коротку тривалість, твір завершений.

Мелодія має різкий початок і була описана піаністом Ленг Ленгом як “драматична темрява, що перетворюється на позитив”.

“Це не найскладніша музика Шопена, але це один із найавтентичніших шопенівських стилів, які можна собі уявити”, – зазначив піаніст Ленг Ленг, який записав вальс для New York Times у Steinway Hall на Манхеттені.

Фредерік Шопен народився у польському селі Желязова-Воля у 1810 році. З 12 років грав на фортепіано. У 20 Шопен переїхав до Франції, а у 22 дав перший концерт у Парижі. Незважаючи на те, що він є однією з найулюбленіших постатей у музиці, Шопен був менш плідним, ніж інші композитори, написавши близько 250 творів, майже повністю для сольного фортепіано. Шопен помер у 39 років в Парижі, ймовірно, від туберкульозу. Забальзамоване серце великого композитора зберігається в костелі у Варшаві (Польща).

Як розповідало раніше BitukMedia, штучний інтелект “знайшов” раніше невідому п’єсу Фелікса Лопе де Вегі – автора “Собаки на сіні”. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі