Site icon Bituk Media

Гобіти існували – на екзотичному острові розкопали рештки крихітної раси людей

Ілюстрація створена за допомогою MidJourney

На індонезійському острові Флорес знайшли рештки найменшого відомого виду первісних людей. Homo floresiensis були вимушені зменшити свій зріст до 1 м після прибуття на острів близько 700 тис. років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

Перші люди потрапили на острів Флорес разом із борнейськими слонами, комодськими варанами та величезними пацюками, які були зростом як зайці.

Вперше кістки цього виду людей Homo floresiensis розкопали два десятиліття тому. Спочатку думали, що це дуже окремий представник “гобітського виду”. Деякі науковці вважають, що розкопаний раніше скелет – це не окремий вид взагалі, а просто наслідок генетичної мутації. Його власник жив 60 тис. років тому.

Інші переконують, що це окремий вид і він розвинувся із людини прямоходячої – Homo erectus. Скелет знахідки надто схожий на цей вид первісних людей.

Прихильників цієї теорії підбадьорила нещодавня знахідка – вдалося розкопати пару зубів, які не належали уже відомому представнику Homo floresiensis. Зуби розкопали за 75 км від відомого скелета.

Зуби таки нагадують мініатюрну копію зубів людини прямоходячої. Хоча науковці обрахували, що їх власник був заввишки близько 1 м. – на 6 см нижче, ніж власник повного скелета.

Загалом же Homo floresiensis є найменшим представником первісних людей у світі.

Люди, які оселилися на острові, пережили те, що зветься “острівний дварфізм”. Раніше під час розкопок на Середземномор’ї та в Індонезії знаходили тварин, які є мініатюрними копіями їхніх континентальних співродичів, кажуть науковці.

Ця якість могла розвинутися через меншу кількість їжі на острові, ніж на континенті, та відсутністю великих хижаків, із якими треба боротися.

“Поки мова йшла про тварин, ніхто цим особливо не переймався. Але коли зараз йдеться про людиноподібних, то острівний дварфізм, знаєте, якось важче сприйняти”, – каже Доктор Герт ван ден Берг, палеонтолог і співавтор з Університету Вуллонгонга, Австралія.

Знаряддя праці показують, що острів був заселений близько 1 млн років тому. Як первісні люди змогли дістатися туди, невідомо.

Як повідомляло BitukMedia, на Закарпатті знаходилося найдревніше нині відоме поселення гомінінів – первісних людей – у Європі. Про це свідчить нове дослідження знахідок зі стоянки біля селища Королево. Артефактам звідти більш як 1 млн років. Такого висновку дійшли чеські науковці, дослідивши сліди космічної радіації.