Четвер, 18 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Найдавніша релігійна практика – визначили ритуал, який аборигени проводять протягом 12 тис. років.

Важливо

У печері Клоґґс біля австралійського міста Бакен науковці знайшли шматок дерева, що стирчить із землі. Кажуть, що це – рештки ритуалу, який місцеві аборигени проводять і досі. Ймовірно, його виконують уже щонайменше 500 поколінь понад 12 тис. років. І це найстаріша релігійна практика, що збереглася до сьогодення.

Про це повідомляє CNN.

Вперше археологічні свідчення про ритуал місцевих аборигенів належать геологу й ентнографу Альфреду Говітту і датуються ХІХ ст.

У 2017-му місцеві аборигени із народу Гунай-Курнай звернулися до університету Монаша у Мельбурні із проханням продовжити досліджувати рештки древнього ритуалу.

Професор Бруно Девід відрізав шматочок деревини і встановив, що вік її – 12 тис. років. Девід відзначає, що зазвичай деревина у ґрунті за такий час просто згниває.

Ритуали мали на меті завдати шкоди супротивникам або зцілити хворих. Якусь річ, які належали людині, прикріплювали до метальної палиці разом із людським або тваринним жиром. Потім метальні палиц лишали. Виконував ритуал спеціальний член народу Гунай-Карнай.

Печера, схоже, мала виключно релігійне призначення. 50 років тому без погодження із народом Гунай-Карнай науковці уже провели розкопки, і знайшли у печері рештки вогнища, яке, ймовірно, було центром ритуалів. Є й там і рештки їжі.

Ніде ще на землі нема місця із культурною практикую, яка виконувалась би із таких древніх часів і існувала і досі, каже Девід.

А представник Гунай-Карнай дядько Рассел Муллет впевнений, що духи досі присутні у печері і врни допомогли науковцям розкопати місця ритуалів.

Як повідомляло BitukMedia, у вапняковій печері Леан Карампуан в Індонезії виявили найстаріший нині відомий сюжетний малюнок. Він зображує трьох гуманоїдів, які взаємодіють зі свинею. Цьому художньому твору – 51,2 тис. років.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі