Бегемоти, які біжать на достатньо великій швидкості, можуть повністю відірватися від землі. Такого висновку дійшли британські науковці, які досліджували біг 32 гіпопотамів.
Про це повідомляє CNN.
Науковці Королівського ветеринарного коледжу у Великобританії проаналізували відеокліпи, які зображують 169 циклів руху 32 бегемотів. Дослідники виявили, що найшвидші із цих тварин приблизно 15% від тривалості кожного свого кроку перебувають повністю у повітрі, відірвані від землі. При тому, що дорослі особини можуть важити понад 2 тонни.
Керівник дослідження і професор еволюційної біомеханіки Джон Хатчінсон каже: про те, як переміщуються гіпопотами, взагалі мало що відомо. Вони більшість часу проводять у воді, а ще дуже агресивні і небезпечні і є більш активними вночі, ніж вдень.
Науковці спеціально обрали для дослідження відео, де ці тварини рухаються швидко. Наприклад, коли наздоганяють самця- конкурента або тікають від левів чи носорогів.
Ще науковці з’ясували, що бегемоти весь час переміщуються риссю – тобто, їхні роблять рух одночасно діагональними кінцівками. Наприклад, права передня і задня ліва нога робить крок, потім навпаки. І це не залежить від швидкості.
Для порівняння, коні здатні змінювати рух кінцівок в залежності від швидкості – це ходьба, рись чи галоп.
Як повідомляло BitukMedia, зоопарк Тенодзі японського міста Осака підтвердив, що протягом семи років помилявся щодо статі свого бегемота. Стать 12-річної тварини встановили за допомогою ДНК-тесту. Але спершу доглядачі зоопарку помітили, що Ген Чан не демонструє типової для самця гіпопотама поведінки.