Австрійська науковиця Єва Цанґерле із Інсбруцького університету та її команда європейських науковців дослідили близько 12 тис. пісень англійською мовою абсолютно різних жанрів. Охопили період із 1980 до 2020 років. І довели, що якість текстів дійсно гіршає із літературної точки зору. Тож раніше дійсно “було краще”. Принаймні, у сенсі західної музики.
Про це пише The Guardian.
За останні 40 років тексти пісень стали простішими, злішими, більш повторюваними, а самі творці більш зосереджені на самих собі. Найбільш агресиивним із усіх став реп.
Такого висновку дійшла команда Цанґерде. Вони аналізували пісні англійською мовою в різних жанрах від репу до року та R&B і побачили, що тенденція не залежить від жанру.
Дослідження, опубліковане в Scientific Reports, зосереджувалося на виражених емоціях, повторюваності та виборі слів, зокрема, на тому як часто автори вживають важкі або незвичні слова
“За останні 40 років ми також спостерігаємо різкі зміни в музичному ландшафті — від того, як продається музика до того, як її виробляють”, – каже керівниця дослідження.
Науковці зрештою кажуть – поезія і пісні є “дзеркалом суспільства”, вони відображають мінливі цінності та уявлення культури.
Раніше BitukMedia повідомляло, що “жива музика” викликає у мозку сильнішу емоційну реакцію, ніж прослуховування музики з пристрою. Як показало дослідження, проведене в Цюріхському університеті, при живому прослуховуванні активізується одразу багато ділянок мозку. Вчені припускають, що живе звучання має глибоке еволюційне походження.