Вчені з Даремського університету (Велика Британія) дійшли висновку, що детоксикація від соціальних мереж не покращує психологічний стан, а навпаки його погіршує.
Про це розповідає EurekAlert.
Групі молодих людей – активних користувачів соцмереж – запропонували на тиждень відмовитись від їх використання. Щодня вони мали описувати свій психологічний стан. Крім того, їм потрібно було пройти тести, які оцінювали їхній потяг до використання соцмереж.
Більшості піддослідних було легко витримати тижневий цифровий детокс. Більше того, всі учасники заявили, що відчували менше негативних емоцій під час експерименту. Проте вчені зауважили, що вони також рідше описували свій стан як позитивний.
Крім того, люди продовжували відчувати такий самий потяг до соцмереж, як і до початку експерименту. Вчені дійшли висновку, що тижнева відмова призвела до того, що випробувані стали менш емоційними.
Автори дослідження кажуть, що це пов’язано з тим, який ефект соцмережі можуть справляти на людину. Деякі користувачі погуваються як на змаганнях – постійно порівнюють себе з іншими. Але також соцмережі дозволяють відчути підтримку з боку підписників та друзів.
Цифровий детокс (англ. Digital detox) – тимчасова свідома відмова від використання смартфонів, комп’ютерів, планшетів та інших пристроїв з метою зняття стресу, занурення в реальне спілкування, творчість, сон або роботу.
Як розповідало раніше BitukMedia, вчені пояснили, як активність в інтернеті пов’язана з безсонням.