П’ятниця, 22 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Очищує болотну воду і вбиває тиф – українські студенти створили потужний фільтр

Важливо

Студенти Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського створили фільтр, який здатен перетворити заражену хвороботворними організмами воду на питну. Керамічна мембрана здатна затримати як небезпечні хімічні речовини, так і збудників тифу, дизентерії, сальмонельозу тощо.

Про це КПІ повідомив на сторінці у Facebook.

Пристрій має унікальну керамічну мембрану, завдяки якій воду можна очистити на виробництві, вдома і навіть на передовій. Мембрана має такі дрібні пори, що не пропускає хвороботворні бактерії, а пропускає лише воду. Крім того, додаткове покриття може додатково змінити пропускну здатність, розповідають розробники.

Розробники стверджують, що у побуті така мембрана могла б працювати до 5 років, після чого її можна регенерувати і використовувати знову.

Фільтр зручний тим, що його можна вставити в пляшку і носити із собою щодня. Також він незамінний при екологічних катастрофах, як підрив Каховської ГЕС. Розробники кажуть, що завдяки йому можна було б використовувати воду, котра оточувала будинки.

На додачу до всіх плюсів, фільтр доступний за ціною –  мембрана-фільтр середнього розміру коштує 122 грн.

Як розповідало BitukMedia, 20-річний студент КПІ ім. Сікорського Олексій Моргун разом з товаришами та викладачами розробляє ревізійний ендопротез для українських військових. Таких протезів в Україні зараз не виробляють, а закордонні мають недоліки.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі