Site icon Bituk Media

Відмовилась мати: працівниці звіринцю на 7 місяців “всиновили” мавпеня капуцина (ВІДЕО)

Після народження мавпеняти самичка просто відмовилася доглядати за потомством, тому батьків капуцину замінили працівниці зоопарку. Фото - Луцький зоопарк

Мавпеня капуцина виходили працівники зоопарку у Луцьку. Від новонародженого відмовилася мати. Через блекаути минулої зими працівниці відділу приматів брали мавпеня додому. Там його кутали, годували молоком з пляшечки, стежили за станом здоров’я.

Про це розповідає місцеве видання “Вісник”. 

Мавпеня народилося торік 18 жовтня у пари капуцинів-плакс. На жаль, самичка Фанка просто відмовилась дбати про малюка. У неї це первісток. “Дуже часто буває так, що коли тварина народжує вперше, у неї не прокидається материнський інстинкт”, – пояснила директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко. Тата і маму новонародженому замінили працівники зоопарку. Це були місяці кропіткої роботи, аби вивести малечу у самостійне життя, – повідомив зоопарк на сторінці у Facebook. 

Працівниці спостерігали за ситуацією після пологів понад 3 години – саме такий час не є критичним для життя маляти. Проте мати жодним чином не виявила до нього цікавості. Дитинча просто пролежало у вольєрі. Аби дати йому шанс на життя, новонародженого забрали від батьків.

Мавпеня назвали Деміком. Опікувались ним працівниці відділу приматів. Через критичну ситуацію в енергетичній сфері цієї зими вони почергово забирали крихітку до себе додому. Там маляті було легше забезпечити й обігрів, і харчування, і догляд.

“Годування – як і в людських дитинчат – через три години цілодобово пляшечкою із сумішшю для недоношених новонароджених. Після кожного прийому їжі – масаж животика. Кутання у ковдрочки, щоб вберегти від переохолодження та пов’язаних з цим хвороб. Й обов’язкове постійне спостереження за загальним станом, заміри температури. Все до дрібниць занотовувалось у спеціальний зошит”, – зазначають у Луцькому зоопарку.

Окрім цього, працівниці зоопарку мусили вигадувати пристосування, які забезпечували б мавпеняті розвиток інстинктів. Тримається у природі новонароджений примат за спину матері. Тож для Деміка зробили її своєрідну імітацію. Для цього на пляшку, де постійно змінювали воду на теплу, натягнули махрову шкарпетку. Це повторювало вигин тіла самиці, тож новонароджене на ній доволі часто й спало. Коли маля підросло і відпала потреба у додатковому теплі, цей “пристрій” замінили на м’які іграшки. У догляді за малюком брали участь і діти працівниць, забезпечуючи йому дозвілля.

Перший день життя, перший тиждень, перший місяць. Перший зуб, перші радощі від зустрічі з “мамами”, перші демонстрації характеру для задоволення свої потреб. Обійми і пустощі – все, як у людей.

Малюк виявився самцем. Демік добрий, спритний, допитливий. Йому ось-ось виповниться сім місяців, тож тваринку перемістили у вольєр поруч із батьками. Зазначають, що примати звикають до запахів одне одного, і мама почала потроху проявляти інтерес до сина. А Демік вивчає нове житло, адаптувавшись до умов. Тим паче, що вони у нього чудові, бо маля досі оточене турботою та любов’ю своїх «мам» з колективу зоопарку.

Лучани і гості міста почали приходити до зоопарку подивись на малюка капуцина. А працівники дуже тішаться тим, що змогли врятувати тваринку своєю любов’ю та професіоналізмом.

Раніше BitukMedia розповідало про “непорочне зачаття” самки гібона, що жила в клітці сама.