Зоопарк Нью-Йорка припинив спроби відловити пугача Флако в Центральному парку. За птахом обіцяють пильно стежити, але відзначають – утікач адаптувався й успішно полює у місті на щурів. Флако вже став місцевою знаменитістю і його навіть називають “Бредом Піттом Центрального парку”.
Про це розповідає The Guardian.
Євразійський пугач на ім’я Флако втік 2 лютого із зоопарку Центрального парку Нью-Йорка після того, як хтось пошкодив його клітку. Тепер, коли птах сидить на дереві та оглядає зверху околиці, навколо збираються нью-йоркці та туристи і фотографують його.
Схоже, пугач-утікач став новою знаменитістю Нью-Йорка. Понад два тижні орнітологи побоювались, що Флако помре з голоду, бо не вміє полювати.
“Це був якийсь вандалізм – сітка з нержавіючої сталі, де знаходився пугач, була розрізана”, – повідомив Макс Пульсінеллі, представник зоопарку. Флако вилетів з вольєру до найближчого торгового центру на П’ятій авеню. Там його намагались зловити поліцейські, але безуспішно.
Наступного ранку Флако повернувся до Центрального парку, і відтоді його помічали в різних місцях його південно-східної частини. Пугач на якийсь час завітав на територію зоопарку, з якого втік, але до клітки не повернувся. Офіційні особи зоопарку заявляли, що намагаються повернути Флако, але не зазнали невдачі.
Побоювання викликала здатність птаха виживати у великому місті наодинці. Але два тижні потому вже можна зробити висновки. Чи голодував Флако через те, що у неволі не розвинув вмінь полювати? Відповідь була категоричною – ні: Флако харчується парковими щурами.
Назва птаха в перекладі з іспанської означає “худий”. У перші дні втечі його дійсно не бачили за їжею. Але коли пугач почав кашляти хутром і кістками, це було доказом того, що він полює.
Офіційні особи визнали, що відловити Флако було важко, особливо через те, що “він дуже успішно полює та споживає велику кількість здобичі в парку”.
Тепер співробітники зоопарку заявили, що призупиняють рятувальну операцію, але будуть пильно стежити за совою. “Ми відновимо зусилля з відловлювання, якщо Флако продемонструє будь-які ознаки труднощів або страждань”, — сказали офіційні особи.
За даними Товариства охорони дикої природи, євразійський пугач є одним із найбільших видів сов з розмахом крил до 2 метрів. У них великі кігті та характерні китиці на вухах. Євразійський пугач не мешкає в Північній Америці, але місцеві види сов, серед яких великі рогаті сови і смугасті сови, часто відвідують Центральний парк, де вони обідають пацюками, мишами і дрібнішими птахами.
Як розповідало раніше BitukMedia, велика рогата сова відібрала ціпок з головою коня в якогось юного мешканця Юріки, що у штаті Іллінойс (США). І ширяла з ним у небі немов відьма на мітлі.