Фото Дмитра Козацького та Сергія Бобока увійшли до кращих світлин року за версією британської The Guardian.
Про це розповідає The Village.
The Guardian обрала фото Дмитра Козацького (позивний “Орест”) до переліку найкращих світлин року. Йдеться про світлину, яку він він зробив на металургійному заводі “Азовсталь”. Орестові вдалося зробити його за день до того, як військовослужбовці полку “Азов” отримали наказ вийти з “Азовсталі”. Дмитро Козацький вивантажив світлину та інші матеріали в соцмережі з проханням якомога більше їх поширювати.
Також до топу найкращих фото потрапила світлина харківського фотографа Сергія Бобока для AFP. Там зображені волонтери та працівники сфери охорони здоров’я Анастасія Грачова та Антон Соколов, які святкують весілля на руїнах міста. Весільна церемонія відбулася на одній зі станцій харківського метро, а весільну фотосесію вирішили влаштувати на вулицях зруйнованого Харкова.
У добірці The Guardian є ще одне фото, зроблене в Україні. Це емоційне прощання на залізничному вокзалі в Одесі. Момент зафіксував на початку березня Салван Джорджес для The Washington Post: “Я йшов по перону, коли побачив світло з одного вікна. Там був чоловік, який емоційно прощався з жінкою, яка піднялася на борт. Я відклав камеру. Це може бути їхнє останнє прощання: я не маю права його переривати. Але чоловік кивнув, тож я почав фотографувати. Я помітив, що плачу за камерою. Коли потяг рушив, він пішов за ним на платформу. Коли він не встигав за цим, він повернувся до мене зі сльозами на очах. Ми стояли разом мовчки”, – ділиться фотограф.
Крім того, серед найкращих фото року – протести проти заборони абортів у США та на похороні іранки Махси Аміні, яку до смерті побила поліція; світлина іммігранта, якого лікує охоронець на кордоні США та Мексики, та мігрантів, які збираються перетнути Ла-Манш у французькому Дюнкерку; фото батька, який несе ховати свого сина після землетрусу в Індонезії; світлина меморіалу після стрілянини в школі Техаса; знімок королеви Єлизавети ІІ під час чаювання з ведмедиком Паддінгтоном у Букінгемському палаці; фото хлопчика, якого відтягують із футбольного поля (він, ймовірно, хотів бути ближче до Кріштіану Роналду).
Загалом до рейтингу увійшло 20 світлин, переглянути їх можна за посиланням.
Як повідомляло раніше BitukMedia, журі визначилось з найсмішнішою фотографією дикої природи 2022 року. Переможцем Comedy Wildlife Photography Awards стала американка Дженніфер Хедлі. Її світлина під назвою “Такі собі котячі рефлекси” (Not so cat-like reflexes) визнана найкращою.