Близько 2,5 тисяч голих чоловіків і жінок зібрались на пляжі в австралійському Сіднеї заради інсталяції. Групову фотосесію влаштував американський фотограф Спенсер Тунік. З його волі знаменитий Бонді-біч вперше став нудистським. А митець вперше “заговорив” про рак шкіри.
Про це розповідає The Guardian.
Для фотосесії в Австралії спеціально змінили законодавство – досі з’являтися на пляжі “в чому мати народила” було заборонено. Задля арт-інсталяції публічне оголення дозволили до 10-ї ранку, далі – штраф.
От чому знімки зроблені в перших променях сонця. Охочі взяти участь у фотосесії почали збиратися на пляжі ще з пів на четверту ранку.
2,5 тис. учасників – цифра не випадкова. Саме така кількість людей щорічно помирає від раку шкіри в Австралії. Спенсер Тунік своєю інсталяцією сподівався заохотити австралійців регулярно проходити перевірку шкіри на рак.
За даними міжнародної організації World Cancer Research Fund, австралійці страждають на це захворювання частіше, ніж жителі всіх інших країн світу.
Згідно з прогнозами, у 2022 році на рак шкіри (меланому) захворіють близько 17,7 тис. австралійців, а приблизно 1,3 тис. від цієї недуги помруть. Нинішня фотосесія була організовано спільно з благодійною організацією Skin Check Champions.
“У нас є можливість привернути увагу до проблеми раку шкіри, і для мене велика честь бути тут, займатися своїм мистецтвом і віддати належне людському тілу та його захисту”, – сказав Тунік агентству Reuters.
Востаннє Тунік працював у Сіднеї у 2010 році. Тоді він сфотографував 5,2 тис. оголених людей на сходах Сіднейської опери на Марді Гра.
Для 55-річного Туніка цей рік – ювілейний. Рівно 30 років тому, 1992-го, він почав знімати оголену натуру не в студії, а у громадських місцях Нью-Йорка. Спочатку – поодиноких моделей. А вже за два роки одразу 28 голих людей перед штаб-квартирою Організації Об’єднаних Націй у центрі Манхеттена. Так він обрав свій творчих шлях – від простої фотографії до інсталяції та перформансу.
Потім рахунок пішов на сотні, тисячі добровольців, які бажали зробити своє тіло складовою сучасного мистецтва. Так у Барселоні 2003 року Туніку позували вже сім тисяч людей. На сьогодні його рекорд – 18 000 людей. 6 травня 2007 року на площі Конституції у центрі Мехіко голі жінки та чоловіки різного віку в єдиному пориві встали, віддали честь, лягли на площу, скрутились в позі ембріона…
З 1992 року Тунік заздалегідь оголошує про місце та час наступного проєкту та пропонує всім охочим взяти в ньому участь. Кожен зареєстрований учасник мистецького акту пізніше отримує від Туніка поштою груповий знімок.
Як повідомляло раніше BitukMedia, українські еко-активісти розмістили на один день попап-інсталяцію у вигляді російської ракети поруч зі статуєю “Атакуючий бик” у парку Боулінг-Грін у Нью-Йорку. Таким чином хочуть привернути ув