Site icon Bituk Media

Картини із колекції покійного друга Білла Гейтса продали за $1,5 млрд – це рекорд

Пол Аллен і Білл Гейтс. Фото: Barry Wong/The Seattle Times

9 листопада на аукціоні Christieʼs продали частину колекції співзасновника Microsoft Пола Аллена, померлого у 2018 році. За полотна виручили $1,5 млрд – це рекордна сума за колекцію одного власника. Однак це ще не все. 10 листопада продаватимуть роботи сучасних митців із колекції Аллена.

Про це повідомляє CNN.

Колекція Аллена загалом охоплює 500 років мистецтва. Мільярдер збирав її кілька десятків років до того, як помер 2018-го від неходжкінської лімфоми. У 2016 та 2017 роках колекція гастролювала по США і була доступна для відвідувачів.

Всього у ній – 150 робіт. Аукціоністи оцінювали вартість усіх картин в $1млрд, але покупці перевищили сподівання.

Найдорожче заплатили за картину Жоржа Сера “Натурщиці” (Les Poseuses, Ensemble (Petite version)) продали за $149,24 млн. Це найцінніший лот вечора. Це майже вп’ятеро більше, ніж попередній аукціонний рекорд Сера.

Трохи менше заплатили за творчість Поля Сезанна, його картину “Гора Сент-Віктуар” (La Montagne Sainte-Victoire) –  $137,8 млн. Але навіть це майже вдвоє більше, ніж вартість іншої картини Сезанна, проданої на аукціоні. Аллен придбав цю знамениту картину із альпійським пейзажем у 2001 році за $ 35 млн.

Свій рекорд побив і Вінсент Ван Гог. Його “Фруктовий сад з кипарисами” (Verger avec cyprès) цього разу продали за  $117,2 млн.

“Материнство II” (Maternité II) Поля Гогена купили за $105,7 млн – це втричі перевищує аукціонний рекорд художника.

“Березовий ліс” (Birch Forest) Густава Клімта обійшовся покупцю у $104,6 млн. Попередній рекорд художника – $59 млн.

Картина “Маленький фальстарт” сучасного художника Джаспера Джонса пішла з молотка за $55.3 млн. Це його найдорожча картина. І найдорожча картина у світі, автор якої досі живий.

Як повідомляло BitukMedia,у музеї Бредіуса в Гаазі (Нідерланди) понад сто років зберігався ескіз, виконаний олійними фарбами. Весь цей час його вважали “грубою імітацією» Рембрандта. Тепер експерти визнали, що це оригінал.