Науковці із лондонського Музею природознавства знайшли понад 30 потенційно нових видів на дні Тихого океану за допомогою глубоководного робота з віддаленим керуванням.
Про це повідомляє The Guardian.
Відкриття зробили у так званій зоні Кларіон-Кліппертон у центральній частині Тихого океану. Науковцям вдалося отримати інформацію про 55 різних представників океанічного життя, 48 з яких були із різних видів. Робот зібрав живі зрізки тварин. Про деяких науковців раніше знали лише з фото, зроблені іншими глибоководними місіями.
Серед виявлених тварин – кільчасті черви, морські родичі багатоніжок, родичі медуз і різні види коралів. Найбільше видів – 43 – знайшли на глибині 4,8 км.
Науковці говорять, що важливо вивчити ДНК цих тварин, аби краще їх зрозуміти. А також це важливо, аби убезпечити їх під час видобування корисних копалин.
Як повідомляло BitukMedia, людиноподібний робот- дайвер OceanOneᵏ зі Стенфордського університету здійснив заплив у Середземному морі. Оператору OceanOneᵏ вдалося повзаємодіяти із затонулими уламками літака, підводним човном та навіть римським кораблем другого століття, звідки вдалося з його допомогою підняти вазу і олійну лампу.