Site icon Bituk Media

МОЗ рекомендує: як впоратися з передсвятковим стресом?

mypharmacy.com.ua

Свята можуть бути непростим періодом року для людей, які цьогоріч втратили друзів або рідних. Складно відчувати святковий настрій, коли ви без близької людини.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“Свята — це передусім можливість відпочити, отримати позитивні емоції від спілкування з друзями та рідними. А один із найкращих подарунків, який можна зробити собі та близьким, — турбуватися про здоров’я”, – заявили там.

Як бути, якщо свята приносять тривогу чи сум:

Завдяки спискам зручно стежити за часом і не навантажувати пам’ять додатковою інформацією. Письмові нагадування або в мобільному пристрої допоможуть не тривожитися про те, що ви пропустите якесь завдання або запізнитеся на важливу зустріч.

Не слід тиснути на себе в бажанні створити ідеальне свято. Натомість краще зосередитися на традиціях, які роблять святкові дні особливими для вас.

Щоб фінансове питання не додавало стресу, наперед оцініть свою фінансову спроможність. Подарунки не обов’язково мають бути коштовними.

Можна потішити близьких чимось недорогим, власноруч приготовленим, адже саме щирі й саморобні подарунки є особливо пам’ятними. Зателефонуйте або надішліть листівки тим, кого цінуєте, нагадайте, наскільки вони важливі для вас.

Присвятіть святкові дні собі: вчасно лягайте спати, уникайте переїдання і зловживання алкоголем, більше часу проводьте на свіжому повітрі, підтримуйте високий рівень фізичної активності.

Турбота про себе допоможе впоратися зі стресовими ситуаціями. Адже здоров’я — це не лише відсутність хвороб і фізичних вад, а й стан повного психічного і соціального добробуту.