Четвер, 18 Квітня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Уперше за 27 років українська важкоатлетка здобула одразу три золоті медалі й стала чемпіонкою світу

Важливо

Українка Аліна Марущак стала найкращою зразу в трьох видах змагань на чемпіонаті світу з важкої атлетики, який відбувається у столиці Узбекистану Ташкенті. Тепер на цьому чемпіонаті Україна має вже шість медалей.

Про це повідомили у Федерації важкої атлетики України.

Спершу 24-річна Аліна Марущак виграла малу золоту нагороду в першому виді змагань — ривку. Вона подужала вагу 113 кг та одразу на 5 кг перевершила найближчу суперницю з Південної Кореї.

У поштовху Марущак знову стала найкращою, взявши 135 кг. Також за сумою ривка й поштовху — 248 кг — Аліна здобула «золото» і стала абсолютною чемпіонкою світу, перевершивши колумбійку Валерію Рівас та Ісеул Кім із Південної Кореї.

Зазначимо, що до цього часу лише один українець в історії вигравав усі три титули — у ривку, поштовху та двоборстві — на одному чемпіонаті світу. Це був Тимур Таймазов у 1994 році в категорії до 108 кг. Натомість Марущак стала першою українською жінкою, якій це вдалося.