Відчуваєш депресію? Розкажи про це своєму віртуальному психологу — Elomia

140
5.ua

В Україні створили чат-бот Elomia, який допомагає подолати депресію. Це віртуальний психолог, який своєчасно надає допомогу.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповів ініціатор і розробник проєкту Тарас Погребняк.

«Це штучний інтелект навчений на сотнях тисяч діалогів між психологами і їхніми клієнтами. При цьому не одна компанія у світі такого ще не зробила. Велика нейронна система, навчена на таких сотнях тисяч листувань. Вона навчилася виявляти емоції, навчилася визначати в якому стані людина та як найкраще їй допомогти», — пояснив розробник.

Наразі Elomia можна лише написати. Бот спілкується виключно англійською, але розробники працюють над додатком, який краще захищатиме особисті дані і матиме нові функції.

Розробники зауважують,  що бот – це не лікар. Це просто дуже зручний і доступний інструмент підтримки, який може допомогти попередити такі психологічні проблеми як тривожність та депресія.

Окрім того, Elomia не має альтернативних ситуацій або сценаріїв, інтелект генерує відповідь з нуля. Кожна мить, коли Elomia щось писатиме людині, це стане унікальним повідомленням створеним спеціально під ті емоції, що відчуває людина.

У майбутньому Elomia можна буде телефонувати, вийти на відеозв’язок і навіть мати можливість побачити бота за допомогою технологій віртуальної реальності.

«Я вважаю, це найкраща робота, яка у мене була і напевно, коли-небудь буде. Тому що, кожен день ми допомагаємо таким же людям, як колись був я», — зауважив Погребняк.

nachasi.com

Що спонукало створити Elomia?

Парубок згадав, що й сам мав проблеми. Відчував себе зовсім іншим, йому було важко спілкуватися з людьми та хлопець взагалі не мав друзів. І про це він нікому не міг розповісти, бо боявся.

«Я виріс у маленькому селі, в якому всього 750 осіб населення. І це найменше місце в якому я жив, але одночасно місце з найбільшою сигмою, якщо говорити про сферу психології. І для таких місць, як це — психологічна допомога потрібна найбільше. Поки я там жив, лише на моїй вулиці двоє людей покінчило життя самогубством», — згадав Тарас.

У майбутньому хлопець зрозумів, що варто створити щось таке, що не викликатиме страх у людей і в результаті допомагатиме їм.

«Потім я подорослішав і переїхав до Харкова, однак мої проблеми нікуди не ділися. Вони стали тільки серйознішими. Водночас через свій досвід мені було дуже страшно звернутися за допомогою. Було дуже страшно розповідати психологу про те, що з тобою щось не так. А потім я зрозумів, що насправді, моя проблема не унікальна. Виявилося, що таких людей, як я — у всьому світі понад пів мільярда», — поділився Тарас.

Тепер же ціла команда психологів працює над навчанням нейромережі і впровадженням нових психологічних технік в роботу онлайн-психотерапевта Elomia.

Як повідомляло BitukMedia: