Українське не пасе задніх у рейтингу за найкращий рослинний продукт 2020 року

38
top angel view of served dinning table with vegetarian food

Через 20 років традиційне м’ясо буде займати лише 40% ринку, а основна частка припадатиме на рослинне і клітинне м’ясо.

Таким прогнозом поділився генеральний директор «ЕФКО Інновації» Андрій Зюзін на круглому столі «Світові тренди розробки нових харчових продуктів».

І це лише одна з хороших новин про розвиток ринку веганських альтернатив. А для кампанії UAplantbased початок року це — голосування за найкращий рослинний продукт року. Голосування тривало до кінця грудня 2020-го та експерти кампанії вже визначили переможців.

Прислухавшись до пропозицій користувачів, цього року було виділено дві категорії продуктів: українські та імпортовані.

В категорії українських продуктів

Серед альтернативам м’ясу, яких в цій категорії було аж чотири, перемогло морозиво на вівсяному молоці від української ТМ Хладик — Злакомка. На другому місці — рослинний фарш Eat Me At. Цей продукт дозволив відтворювати звичні м’ясні страви, такі як лазанья, соус Болоньєзе чи голубці, повністю з рослинних інгредієнтів. Трійку лідерів закривають снеки від New Jerky — смачний та ситний перекус з соєвого м’яса, який зручно брати з собою.

В категорії імпортованих продуктів

На перше місце вийшло кокосове згущене молоко від Nature’s Charm, воно, не лише смачніше за традиційне, але й однозначно корисніше. Друге місце посіли котлети від Beyond Meat, які сколихнули весь веганський світ далеко за межами України. З відставанням всього в 1%, на третьому місці опинився польський твердий сир від ТМ Bez Deka Mleka.