Така практика вперше в Україні: у Львові медики провели операцію з використанням VR-технологій

15
facebook.com/emergencyhospitall

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели першу в Україні операцію з використанням технологій віртуальної реальності.

Про це повідомили в медзакладі.

«В Україні нашою командою центру серця і судин було проведено найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності», — розповіли там.

Пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала на симптоматичну артеріальну гіпертензію та мала тиск у межах 160/180 міліметрів ртутного стовпа (оптимальним є 120/80 мм рт. ст.).

Під час обстеження у дівчинки виявили вроджену ваду серця — коарктацію аорти. Це стан, за якого наявне звуження просвіту аорти, унаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла.

На основі результатів обстеження вони провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок. Це допомогло їм обрати найсучаснішу та малотравматичну тактику подальшого лікування.

facebook.com/emergencyhospitall

Вроджену ваду судини врешті вдалося прибрати. Медики наголошують, що результат лікування не забарився, й одразу після операції у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками.

«Наразі дівчинка почуває себе абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність», — відзвітували в медзакладі.

Як повідомляло BitukMedia: