«На борт без щеплення від коронавірусу — заборонено»: світові авіакомпанії ініціюють нові правила

30
unian.ua

Кілька великих авіакомпаній заявили, що вимагатимуть від пасажирів довідку про щеплення від коронавірусу, щойно вакцини стануть доступними.

Про це повідомило CNN.

«Судячи з розмов із колегами з авіакомпаній у світі, (щеплення від коронавірусу) може стати загальною вимогою. Можливо, пасажирів зобов’яжуть оформлювати «паспорт вакцинацій», – зазначив гендиректор Qantas Алан Джойс.

Так, австралійський національний перевізник Qantas уже заявив, що розглядають запровадження нових правил, які передусім поширюватимуться на міжнародні рейси. На перельоти всередині країни така вимога може й не поширюватися.

Так само малайзійська авіакомпанія AirAsia повідомила, що планує зробити щеплення обов’язковою вимогою для перельоту, щойно вакцина буде доступною. В Air New Zealand зазначили, що зрештою рішення про відкриття кордонів та умови перельотів ухвалюватимуть уряди країн.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) зазначила, що розробляє цифровий паспорт здоров’я, який може у майбутньому містити інформацію про зроблені щеплення. Його планують запустити на початку 2021 року.

Що з вакциною?

Наразі три виробники вакцин заявили про завершення третьої стадії клінічних випробувань. Вакцини американської компанії Moderna та американсько-німецької Pfizer/BioNTech показала 95-відсоткову ефективність, а вакцина шведсько-британської AstraZeneca, розроблена в Оксфордському університеті, – 70% (та 90% в окремій групі добровольців, яким спочатку давали половину дози).

Російська вакцина «Спутник V» поки що пройшла два етапи. Спершу розробники повідомили про ефективність у 91,4%, але днями заявили, що вона може сягати 95%. Різницю начебто залежить від часу застосування другої дози: на 28-й день у першому випадку або 42-й у другому.

Україна планує отримати перший транш вакцин проти COVID-19 – 1,2 мільйона доз – у першому півріччі 2021 року. Його нададуть за програмою COVAX – глобальною ініціативою для доступності вакцини.

Як повідомляло BitukMedia: