День Х: 24 лютого 2021 року в Україні стартувала вакцинація від COVID-19

43

Сьогодні 24 лютого в Україні стартує вакцинування, спочатку препарат розвезуть до 7-ох регіонах.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоровʼя — головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Від самого ранку 11 автомобілів вирушать в подорож, будуть доставляти вакцину на обласні склади. Разом з вакциною будуть доставлені шприци для ін’єкцій, бокси безпечної утилізації шприців, а також роздаткові матеріали — інформована згода на проведення щеплення — і агітаційні матеріали”, — розповів Ляшко.

Першими препарат отримають в Києві та Київській, Чернігівській, Житомирській, Черкаській та Вінницькій областях. Через логістичні маршрути деякі області можуть отримати вакцину в перший день, інші — наступного дня.

Наразі імунізація від коронавірусу в Україні є добровільною, перед її проведенням необхідно заповнити заяву щодо згоди.

Повний курс вакцинації передбачає введення двох доз препарату з інтервалом 21-28 днів (залежно від типу вакцини). Перед щепленням людину мають оглянути, запитати про самопочуття. Після уколу рекомендовано не залишити медустанову протягом 30 хвилин для виключення розвитку алергічної реакції.

Проводити ПЛР-тест або тестувати на антитіла перед вакцинацією не потрібно. Всі, хто отримають першу та другу дозу вакцини, будуть внесені до єдиного реєстру на базі системи eHealth, що використовують сімейні лікарі.

Поряд із цим, відтермінувати щеплення рекомендують вагітним до народження дитини, а тим, хто перехворів на коронавірус – на 6 місяців від одужання.

Чи можна щепитися за гроші?

На подальших етапах імунізації обіцяють запустити в роботу 4250 кабінетів щеплень. Там вакцинуватимуть за попереднім записом. Українці віком від 18 до 59 років, які не потрапляють до названих груп вакцинації, можуть отримати щеплення на п’ятому етапі. Такі громадяни з 1 березня цього року зможуть записатися до листа очікування на вакцинацію від COVID-19. Відповідна послуга буде доступною через додаток «Дія» і портал «Дія», а також контакт-центр МОЗ із питань Covid-19.

«МОЗ спільно з Мінцифри збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу – запис в лист очікування на вакцинацію від Covid-19, який буде доступний в додатку і на порталі «Дія». Це дуже важливо і стосується українців, які хочуть записатися в чергу (на вакцинацію) у віці від 18 до 59 років», – розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

Як повідомляло BitukMedia: