Чи можливо не старіти: науковці створили «молекулу молодості» — експерт

35
zak-kor.net

Дослідники знайшли механізм, що утворює гібридну молекулу РНК-ДНК, яка має перешкоджати старінню. Однак, це не є максимально безпечним. 

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла лікар-косметолог Вероніка Тусюк.

«Омолодити на клітинному рівні ми не можемо нічого. Це неможливо. Тому єдина можливість — це гальмувати старіння», — зауважила лікарка.

Швейцарські вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни виявили молекули, які перешкоджають старінню клітин. «Молекулами молодості» виявився фермент RAD51, який бере участь у відновленні пошкодженої ДНК.

Дослідники вивчали молекули TERRA — різновид некодувальних РНК, які регулюють довжину і функції теломер.

TERRA накопичуються на кінцях хромосом, сигналізуючи тим самим про те, що теломери повинні бути подовжені або відновлені. Фахівцям вдалося з’ясувати, що мало не головну роль в прикріпленні TERRA до теломер грає фермент RAD51. Саме він допомагає відновлювати пошкоджені молекули ДНК.

Однак, за словами лікарки Тусюк, швейцарські досліди не є максимально безпечними для застосування в реальному житті, адже є небезпека розвити онкоклітини.

«Так, молекула молодості — це білок, який регулює процес укорочення хромосом. Щодо гібридної РНК, то це доволі специфічна тема — небезпечна тема, я б сказала. Тому що дуже багато складнощів з тим, щоб не отримати онкоклітину», — застерегла лікарка.

До того ж у будь-якому випадку, на біологічному рівні здорова клітина знає, що старіє. У ній є речовина, яка з часом накопичується та провокує старіння, і це зупинити неможливо.

«Коштом того, що всередині неї (ред. — клітини) накопичується така речовина, як — липофусцин. Клітка чим більше харчується, чим більше робить будь-які свої біологічні функції — ця речовина (ред.- липофусцин) більше накопичується і від цього відбувається старіння», — зазначила пані Вероніка.

Вероніка Тусюк підбадьорила тим, що найефективнішими та безпечними заходами щодо призупинення старіння буде правильне харчування, зокрема — інтервальне; спортивний спосіб життя та правильний косметологічний догляд за шкірою.