Українська пшениця залишається головною культурою для експорту сировини на зовнішні ринки, – експерт

28
фото: inbusiness.kz

На міжнародному аграрному ринку українське зерно продовжує залишатися стратегічно важливим товаром, який забезпечує не тільки продовольчу безпеку, але також є стабільним джерелом доходів аграріїв в Україні.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповів головний менеджер із закупівлі ТОВ «Солагро Трейд» Антон Масенцов.

“Пшениця, як культура має попит як на зовнішньому ринку, так і всередині країни. Експорт зернових і інших сільськогосподарських культур – вигідний і приносить чималий відсоток заробітку від усього експорту в країні”, – розповів Масенцов.

За його словами, цьогоріч через посушливу погоду аграрії у великій кількості отримали пшеницю 2-го і 3-го класу, яка особливо підходить для харчової промисловості. Однак багато й не вродило, тому трактори просто скопували землю й залишали її порожню на наступний рік.

Експерт вважає, що на перспективу варто експортувати не сировину, а переробляти та продавати, як вже готовий продукт.

“Якщо стоїть питання як більше отримувати прибуток і користь – то, на мій погляд, тут потрібно працювати на перспективу. Запускати, будувати і розвивати перероблення всіх культур в Україні. Однак, наразі, усе що необхідно ми використовуємо, усі площі які можна засіяти – використовуються. Ми як були, так і залишаємося топ продавцями сировини в більшому ступені (за винятком соняшникової олії)”, – підсумував Антон Масенцов.

Раніше президент Української зернової асоціації Микола Горбачов наголосив, якщо навіть зменшити виробництво зерна до 33 млн тонн, все одно цьогорічний врожай буде третім за об’ємами експорту в історії України.

Зокрема на зовнішні ринки вже поставлено пшениці 6,1 млн т; ячменю – 2,3 млн т, жита – 1 500 т, а також кукурудзи 608 000 т.

Як повідомляло BitukMedia: