Україна і Німеччина заснували енергетичне партнерство

67
Німеччина
Фото: 1news.com.ua

Виконувачка обов’язків міністра енергетики України Ольга Буславець і міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр домовились про започаткування енергетичного партнерства між двома країнами. 

Відповідну міжурядову заяву вони підписали у середу, 26 серпня, під час візиту Буславець до Берліна, повідомляє пресслужб Міністерства економіки.

Зокрема, країни домовились посилити співпрацю із інтеграції енергетичних ринків України до ЕNTSO-E, підвищення рівня енергетичної безпеки, декарбонізації економіки, обміну інноваціями у енергетичних технологіях та реалізації спільних проєктів у сферах розвитку «зеленої» енергетики, цифровізації енергетичної інфраструктури та створення сучасної енергетичної системи.

Буславець прокоментувала, що «підписання спільної заяви є початком нового рівня діалогу між Україною та Німеччиною у сфері енергетики».

«Впевнена, що це стане імпульсом для реалізації нових стратегічно важливих проєктів з реформування вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів, розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, водневої, та її інтеграції в мережу, підвищення використання технологій енергоефективності у всіх секторах економіки», — наголосила вона.

Київ та Берлін мають намір сприяти енергетичній трансформації, здійснювати обмін напрацюваннями урядової політики у сфері енергетики, покращувати умови для інвестицій приватного сектору в сталу енергетику.

Як повідомляло BitukMedia: