На Одещині фермер вирощує 6 українських сортів мигдалю

19
фото: agravery.com

В Одеській області фермер на площі 26 га вирощує мигдальний сад, де ростуть уже шість сортів мигдалю.

Про це пише АгроЮг.

«12 років тому разом з колегами ми посадили мигдаль на території 26 га. Нині там ростуть шість сортів мигдалю. В середньому сад дає залежно від сорту і плода 1−1,5 тонни в ядрі», – розповідає агроном Владимир Балабан.

За його словами, мигдаль невибаглива культура. У зв’язку з різко мінливими умовами клімату мигдаль отримав ширше поширення. Це вже не лише південь Бессарабії, але вже і Закарпаття, Вінниця.

У саду Володимира Балабана представлені тільки вітчизняні сорти, а  восени він планує закласти два каліфорнійських сорти мигдалю, які дають 2 т ядра з гектара і вважаються одними з найбільш врожайних.

«Варто вирощувати таку культуру, вона невибаглива: вона посухостійка, жаростійка. За своїми властивостями вона належить до групи сукулентів і прирівнюється щодо жаростійкості до кактусів. Має великі шанси на життя і тривале, довголітнє існування», – додає фермер.

«У нас не за горами той час, коли ми досягнемо великих висот на ринку вирощування мигдалю. Всі кліматичні умови цьому сприяють», – вважає Балабан.

Як повідомляло BitukMedia: