Чому цього року варто вже прикрасити дім до свят – поради психолога

82

На перший погляд може здатися, що для такої статті ще зарано. Але 2020 рік настільки всіх вибив зі звичного життя, що хочеться організувати для себе хоч маленьке свято. А Різдвяні і новорічні свята, які прийдуть через місяць – це така дитяча радість, яку хочеться внести в буденність 2020 року вже.

Навіть американська психологиня Меліса Робінсон-Браун в коментарі Huffpost пояснює, що цього річ люди почали прикрашати свої оселі завчасно і це правильно. Попри локдауни і пандемію у світі, не можуть не викликати дитячого захоплення новини про те, що у Європі вже прикрашають міста різдвяною символікою. В Україні, де святкують два Різдва, теж вже з’явилися у продажах штучні ялинки, прикраси, вогники і різноманітний декор. І хоч нашим людям ще здається зарано вішати гірлянди, проте, їх можна купити, що теж зробить настрій.

До того ж, це буде корисним для покращення внутрішнього стану. Бо багатолюдні  вечірки відмінити можуть, але свято всередині себе робимо ми самі. Психологи навіть мають кілька пояснень щодо зв’язків між декоруванням оселі і емоційним станом.

Чому це важливо саме зараз

  1. Передчасне прикрашання будинку впливає на емоції, допомагає відволіктися від проблемного 2020 року. За словами спеціалісті, – якщо людина здатна самостійно впоратися зі своїми поганими емоціями і знайти шляхи покращити свій настрій – вона на півшляху до успіху.

«Людям легко зациклитися на тому, про що говорять ЗМІ. Це може посилити почуття тривоги і депресії. Завчасне декорування оселі відволікає та приносить задоволення», – пояснює психологиня Робінсон-Браун.

  1. Це випливає з першого пункту – допомогти собі почуватися краще. Адже 2020 рік проїхався катком по усьому світу, і найгірше, що ми багато чого не могли контролювати чи впливати на це. Саме в цьому випадку психологи радять більше уваги і концентрації приділяти тим речам, на які ми маємо вплив. А хто ж нам може заборонити прикрасити дім саме так, як хочеться? Перетворити оселю на затишний куточок – лише в наших руках.
  2. Гірлянди, ялинкові іграшки, та хоч сніжинки на вікнах – це все про приємні спогади з дитинства. А приємна і тепла ностальгія – запорука гарного настрою. Прикрасивши будинок дещо раніше, ви отримаєте змогу насолоджуватися казковою атмосферою протягом декількох додаткових тижнів. До речі, запах також сильно пов’язаний з пам’яттю, тому ароматичні свічки і мандаринки – прекрасні помічники вам у створенні свята.

Ну і головне, що можна отримати від завчасного декорування оселі – це позитивні сподівання на те, що наступний рік нам подарує більше здоров’я і свободи. І, звичайно, мрії.

Як прикрасити будинок

Декоратори, звичайно, запевняють, що будинок прикрашати однаков щороку – це нудно. Тим більше, коли у магазинах з’явиляються різні, гарні і незвичні іграшки.

  1. Пошукайте щось для натхнення. Уже зараз в магазинах можна знайти всілякі товари для Нового року.
  2. Складіть план. Можливо, це звучить занадто серйозно, але чітко уявіть і запишіть чого хочете, з чого почати та що хочете побачити в результаті.
  3. Спробуйте розбити будинок на зони. Так вам буде простіше оформити і розмістити прикраси. До того ж, варто обирати декор, який не вибиватиметься із загального стилю вашого помешкання. Щоб не поєднувати непоєднуване.

Кілька ідей, які можуть наштовхнути на ідеальний різдвяний декор

Ще з 17 ст, відколи в Європі почали прикрашати ялинку до Різдва, червоний і зелений кольори стали домінуючими в декорі. Зелена ялинка, червоні яблука, якими зазвичай прикрашали деревце. А в Європі та США популярним є «різдвяник» – вічнозелена рослина, що в період Різдва цвіте яскраво-червоними квітками.

Майже ніколи не втрачає популярності натуральність – натуральні матеріали та тканини, живі рослини, природні відтінки, словом декор, максимально наближений до живої природи.

Яскраві блимаючі вогники завжди додають святковості та настрою. Чому б не зробити гірлянду не додатковим елементом до новорічних прикрас, а основою всього декору?

Є таке скандинавське слово хюґе, яке означає «настрій затишку та комфорту». Прекрасний варіант оформлення оселі. Затишок – це ж прекрасно не лише на свята.

Матові, глянцеві, з блискітками і без, золотисті бантики, жовтуваті гірлянди і «позолочені» ялинкові іграшки подарують теплий  і розкішний інтер’єр.

Оскільки зими вже стали надто теплими і навіть на свята можна не побачити сніг, його можна створити вдома. Як співав Бінг Кросбі: “I’m dreaming of a white Christmas”. Колір, який уособлює зиму та сніг – магічний білий у поєднанні зі срібним створить атмостферу зимової казки у вашому домі.

Ну, і звісно, гнатися за яскравим і сучасним цікаво, але традиційний український різдвяний декор – це класика, традиції, неповторний затишок.

фото: Vежа

Можливо, для вас незвично читати такі матеріали в листопаді, але поради психолога перевірені на власному досвіді. Вони дійсно працюють. А шопінг і придбання новорічних прикрас та ялинкових іграшок вже зараз — запорука трепетного настрою, очікування дива та мрійливоті. А, отже, і гарного самопочуття.