Унікальні за відбитком носа: у світі відзначають День котів

59

Щороку 8 серпня у всьому світі відзначають неофіційне свято на честь котів. Міжнародний день котів також називають Всесвітнім днем ​​кішок в деяких країнах, і з моменту свого створення кількість його прихильників зростає в усьому світі.

Відзначимо, що День котів у різних країнах відзначають у різні дати. Наприклад, в Японії – 22 лютого, у США – 29 жовтня, а в Польщі – 17 лютого. Навіть є версія, що японською мовою котяче нявкання звучить як «нян-нян-нян». «Нян» звучить приблизно, як «два», а «два-два-два» можна розцінити як 22 лютого.

Не існує єдиного правила або стандарту святкування цього дня. Але саме 8 серпня визнано Міжнародним днем кішок з 2002 року. Його ініціатором став Міжнародний фонд Animal Welfare. Головню метою свята стало звернення уваги до проблем безпритульних котів і кішок.

Цікаві факти про котів:

– Згідно іудейської легенди, Ной молився Богу, просячи захистити їжу на ковчезі від щурів. У відповідь на це Бог змусив лева чхнути, і з нього вискочив кіт

– В давнину єгиптяни, коли їх домашня кішка вмирала, в знак жалоби збривали брови. Мертвих котів бальзамували й ховали в родинній гробниці. Щоб киця в загробному царстві не голодувала, поряд із мумією кішки клали кілька мумій мишей.

– Найбільший у світі кіт – лігр Геркулес. Його вага 450 кг.

– За підрахунками кішки проводять 70% життя уві сні.

– Найдовше прожила, з усіх коли-небудь зареєстрованих, кішка Крим Пафф, яка прожила 38 років і 3 дні (1967-2005).

– У світі живуть понад 600 млн домашніх котів. Кішки були і залишаються найпоширенішими тваринами у всьому світі: близько 80% всіх жителів Землі тримають домашню тварину.

– Люди не можуть пити морську воду, а кішки можуть. Їх нирки фільтрують сіль.

– Найбільш “котяча” країна – це Австралія. Там на 10 осіб припадає 9 котів.

– Кіт Стаббс був мером Такітна на Алясці 15 років.

– Найменший дикий котик – чорноногий. Самиці цього виду важать не більше двох кг.

– Більшість пухнастиків здатні знайти шлях додому, незважаючи на шокуючі відстані. На думку експертів, вони або визначають своє місцезнаходження по куту сонячного світла, або у них є намагнічені клітини у мозку, які діють як компас.

– Чистоплотность є інстинктом у всіх котячих: чистота тіла необхідна при полюванні, щоб жертва не могла відчути хижака, що затаївся. Вони вмиваються, вилизуючи свою шерсть, не менше десяти разів на день.

– Коти виконують ряд корисних для людини функцій. Вони відмінно винищують гризунів, лікують деякі захворювання і навіть продовжують життя своєму господареві. Так, американськими лікарями було встановлено, що власники кішок на 40% рідше страждають від хвороб серця, також у них рідше трапляються інфаркти та інсульти.

– Котики настільки чутливі до вібрацій, що можуть відчути землетрус на 15 хвилин раніше від людей.

– Найпопулярніша у світі порода — персидська кішка, потім йдуть мейн-куни і сіамці.

– Кажуть, що кішки — лівші, а коти — правші. Як це дізналися? Кішки, як правило, “риють” правою лапою, а коти — ліву.

– Серце кішки б’ється майже в два рази швидше, ніж у людини — від 110 до 140 ударів на хвилину.

– Відомо, що кішки видають близько 100 звуків, а собаки тільки 10.

– Котів можна розрізнити, як людей за відбитками пальців, тільки у котячих це відбиток носа. І потові залози знаходяться у тварин тільки на подушечках лап.