ТОП найзатребуваніших професій в Україні

239

Щоб обрати для себе професію у житті, варто відштовхуватися не лише від власного бажання та тяжіння до тієї чи іншої спеціальності, а й бачити наперед. Куди рухається світ, що може бути затребуваним через кілька років, або які професії ніколи не втратять своєї актуальності.

BitukMedia підготувало перелік професій, які користуються попитом серед роботодавців України. І варто пам’ятати, що навчатися ніколи не пізно, як і змінювати кваліфікацію.

IT- сфера

У сучасному світі активно розвивається IT-індустрія. А професія IT-фахівця вже й сьогодні стала однієб з найбільш затребуваних. До того ж, Україна не пасе задніх у світових рейтингах підготовки таких фахівців.

Попит на на кваліфікованих ІТ-шників з розробки сайтів та мобільних додатків лише зростає. Крім того, що робота завжди в гарних офісах, а зарплата у такого спеціаліста одна з вищих в Україні.

SMM-спеціалісти

Цей вид діяльності стає особливо популярним. Кожна успішна компанія набирає в штат працівників сфери SMM для просування свого продукту через соціальні мережі.

Багато хто вважає, що писати пости і статті в соцмережах справа проста і особливого вміння для цього не потрібно. Але на практиці просування товару в Інтернеті — це ціла наука. Поки що в цій сфері дуже мало професіоналів, а з розвитком соцмереж така професія обіцяє бути однією з найзатребуваніших.

Менеджери по роботі з персоналом

Цяпрофесія також активно впроваджується в життя. Людина цієї спеціальності повинна володіти талантом управління і вміти мотивувати персонал до роботи. Щоб ефективно виконувати свої обов’язки HR-менеджер повинен знати ази психології людини і делікатно застосовувати їх у своїй професії.

Дизайнери

Хороші дизайнери інтер’єру, графічні дизайнери і дизайнери одягу не сидять без роботи. Люди довіряють професіоналам і все частіше хочуть не робити навмання, а довірити тим, хто знається на своїй справі і допоможе задовільнити потреби. Тому якщо ви володієте почуттям стилю, вмієте втілювати в життя чужі ідеї — професія дизайнера саме для вас.

Лікарі

Лікарі – це ті люди, без яких не обійтися. Чесно кажучи, якщо з дизайном інтер’єру якось можна справитися самотужки, то лікування тієї чи іншої хвороби без допомого спеціаліста може мати погані наслідки.

Ця професія хоч і не нова, але як і раніше популярна. Медицина – це та сфера діяльності, яка ніколи не вийде з моди. Також до числа затребуваних професій відносяться такі як провізор і фармацевт.

Юристи і бухгалтери

Хоч юристів та бухгалтерів багато, але кваліфіковані кадри за цими спеціальностями знайти складно. В Україні юриспруденція знову стає елітною сферою діяльності. У великих корпораціях і банках створюються повноцінні юридичні відділи, а адвокати з приватною практикою ведуть прийом громадян, допомагаючи в рядових питаннях.

Що стосується бухгалтерів, то ця професія потрібна завжди і популярність її нікуди не зникала.

Робітничі професії

Водій, слюсар, автомеханік, будівельник, швачка – професії, які чомусь втратили популярність серед нинішньої молоді, але на ринку праці мають великий попит. Справді, чи захочеться вам лагодити щось самотужки, якщо можна викликати майстра і той все зробить? До того ж, як кажуть старші люди: «той, хто вміє працювати руками, завжди матиме роботу».

Архітектори, інженери

Останнім часом українські міста помітно почали розростатися і розвиватися, а разом з цим зріс і попит на архітекторів та інженерів. Зазираючи наперед, експерти стверджують, що через кілька років професіоналам в галузі проектування будуть платити високі гонорари,а професія увійде в число елітних.

Аграрії

Сільськогосподарська сфера діяльності все частіше приваблює молодь. Особливо, під час карантину багато хто зрозумів – яка це воля – жити не у міській квартирі, а за містом і займатися сільським господарством. Окрім того, менеджери з продажу аграрного обладнання, логісти, агрономи і ветеринари – ці професії завжди в пошані і високо оплачуються роботодавцем.

Сфера обслуговування

Перукарі, майстри манікюру, масажисти та фітнес-тренери. Українці не шкодує фінансів і часу на догляд за собою. До хорошого майстра важко потрапити на прийом, але при цьому якість послуги вражає клієнта і змушує його знову і знову повертатися.

Можна скільки завгодно жартувати, мовляв: можна вчитися на юриста, а потім робити нігтики, але черги після весняного карантину до перукарів і майстрів з манікюру говорять,  що «сміється той, хто сміється останній».