Робимо антисептик вдома: як змішати дезінфікуючий гель або спрей з підручних засобів

5449

Якомога частіше мити руки з милом – найдієвіший спосіб, проте доступ до ванни є не завжди, і в умовах епідемії часто доводиться покладатися на портативні антисептики.

Видання Wired нагадує, що такі антисептики стають дефіцитом саме в епідемію. Тобто тоді, коли вони потрібні найбільше. Відтак читачам пропонується два способи виготовлення дієвого антисептика з підручних матеріалів.

В першу чергу слід переконатися в старанній дезінфекції інструментів, якими ви будете користуватися. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує відстояти приготований антисептик протягом 72 годин, щоб гарантовано знищити шкідливі бактерії та віруси, які могли бути занесені в процесі змішування.

Автори Wired дають два рецепти: простіший, який «швидше за все, можна зробити з того, що вже є у ваших шафах та під раковиною», і складніший, проте ефективніший.

В обох випадках, утім, ключовим інгредієнтом буде алкоголь (спирт). За даними американського Центру контролю та профілактики захворювань, для ефективної дії суміші в ній повинно бути не менше 60 відсотків алкоголю. Але, пише Wired, краще ставити планку якомога вище: «найкраще підійде пляшка 99-відсоткового ізопропілового спирту».

Швидкий рецепт (гель)

  1. Ізопропіловий спирт
  2. Пом’якшувальний гель алое вера (120 – 150 грн за 300 мл в українських аптеках)
  3. Олія чайного дерева (порядку 210 грн за 100 грамів)

Змішайте 3 частини ізопропілового спирту з 1 частиною гелю алое вера. Додайте кілька крапель олії чайного дерева, щоб надати йому приємного запаху.

 Складний рецепт (спрей)

«Суміш на основі алое працює, але алое залишає шкіру подразненою та липкою. Отже, ось  приємніший і водночас потужніший рецепт, заснований на суміші, рекомендованій ВООЗ», – пише видання.

  1. Ізопропіловий спирт
  2. Гліцерол або гліцерин
  3. Перекис водню
  4. Дистильована вода
  5. Пляшка з розпилювачем

Змішайте 1 та 2/3 склянки спирту з 2 чайними ложками гліцерину. Останній інгредієнт потрібен, щоб спирт не висихав одразу на руках. Якщо ви не можете знайти гліцерин, просто не забувайте після застосування дезінфікуючого засобу зволожити руки.

Змішайте 1 столову ложку перекису водню, потім ще 1/4 склянки дистильованої або кип’яченої (потім охолодженої) води. (Якщо ви працюєте з розчином, де міститься спирт меншої концентрації, використовуйте менше води; пам’ятайте, що принаймні 2/3 кінцевого продукту має складати алкоголь).

Залийте розчин у пляшку з розпилювачем. Утім, можна також змочити ним паперового рушника і використовувати його як серветку.

Якщо потрібно, можете додати у відвар шматочок ефірної олії, щоб він приємно пахнув. «Всі використовують лаванду, але ваш антитсептик шляхетніший», – з гумором підсумовує видання.

Як повідомляло BitukMedia, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3219 спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Закон, зокрема, передбачає штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину.