Робота-любов: історія мами, яка розпочала власну справу в декреті

597
Фото: facebook.com/kstylewedding

Часто жінки говорять, що з народженням дитини у них розкриваються таланти, які до цього не проявлялися. Для багатьох декрет став поштовхом до того, щоб розпочати власну справу.

BitukMedia публікувало історії жінок, які народивши дитину, кардинально змінювали свою професію, або започатковували власний бізнес. Ці історії отримали багато відгуків про те, що вони надихають тих мам, які хочуть розвиватися професійно, проте, наразі доглядають за немовлям.

Тому, ми вирішили продовжили розповідати про тих, кого надихає декрет та діти.

Фото: facebook.com/kstylewedding

Світлана Воробей закінчила Українську академію друкарства у Львові за спеціальністю Видавнича справа і редагування – журналістикою вона хотіла займатися зі школи. Але сьогодні дівчина — декораторка весіль та інших свят.

Світлана має власну невеличку агенцію KStyle, яку створила під час першого декрету. Сьогодні у неї двоє синів, а на роботі вона оточена квітами і красою, які любить з дитинства.

«Ніколи не відмовлялася від замовлень, і завжди отримувала досвід»

«Півроку, ще під час навчання, я працювала редакторкою, згодом — консультанткою у книгарні. На п’ятому курсі вийшла заміж і після народження дитини більше не хотіла повертатися до книгарні. Тоді я мала час подумати, що спробувати робити нового», — розповідає Світлана.

У той час популярними були зроблені власноруч листівки. Знайома дівчини мала магазинчик весільних аксесуарів, і вона почала робити різні речі на продаж: квіти з тканини, декор бокалів, весільних свічок, бутоньєрки…

Фото: facebook.com/kstylewedding

Досить довго займалася створенням таких аксесуарів, бо влаштовувало по завантаженості і витраті часу, що важливо для мами в декреті. До того ж, зізнається, що така робота надихала і не давала сумувати, та приносила заробіток.

Згодом Світлана, яка завжди любить спробувати щось нове, та не може постійно займатися одноманітною роботою, познайомилася з дівчиною Алісою, яка започаткувала весільну агенцію у Львові.

«Вона тоді тільки починала і скинула мені фото весільного столу молодят, щоб я зробила щось подібне. Я, сама не знаючи як це робити, сказала, що зробимо. Ніколи не боялася чогось нового», — говорить декораторка.

Фото: facebook.com/kstylewedding

Разом з цією дівчиною Світлана оформила кілька весіль, але тоді одразу розуміла, що не хоче просто ходити на роботу, дівчина мріяла про власну справу:

«Мені хотілося бути незалежною і мати щось своє. Так я почала оформляти весілля зі своїми клієнтами».

Коли Світлана починала, ще існувала соціальна платформа Вконтакте, де у неї було понад 10 тисяч друзів. «Я така різнобічна особа і робила різні декоративні речі, які у мене просили – від найдрібнішого. Ніколи не відмовлялася, навіть якщо це не приносило заробітку, але я отримувала досвід».

Одного разу знайшлася замовниця, яка довірилася Світлані, — тієї осені їй оформили весілля з живих квітів. За зиму Світлана назбирала клієнтів та «набила руку», і як зізнається, за перше літо роботи навіть досить багато весіль вдалося оформити.

Фото: facebook.com/kstylewedding

Перший час дівчині доводилося самостійно вчитися, шити чохли, скатертини, шифони, квіти…

«У нас тоді навіть машини не було, ми їздили поїздом в інше місто, купували там рулони тканин, привозили і  я все сама шила».

«Не скажу, що вклала багато грошей на початок справи, бо й не мала гарного фінансового підґрунтя, але це все було не надто й дешево. Я завжди думала про таку справу, яку могла б робити сама, щоб не винаймати людей і щоб мені це не обходилося дуже дорого».

«Найважливіше у роботі – довіра»

«Часом наречені в мене запитують, які курси я проходила і де навчалася своїй справі. Я ходила на флористику, але це були курси для натхнення. Насправді, це більше потрібно не навчити людину, а щоб майстер відчував і розумів поєднання. У мене мама швачка, я з дитинства біля неї за цим спостерігаю, допомагаю їй, вчуся», — розповідає Світлана.

Фото: facebook.com/kstylewedding

Декораторка називає свою роботу словом «любов», і саме це керує нею, коли створює красу для інших. Говорить, що найбільше допомагає споглядання за тим, як роблять інші декоратори, за гарними зображеннями в мережах, за різними спробами і поєднаннями.

«Спостерігаєш, як роблять інші і компонуєш в голові. Коли їду на гуртівню за матеріалом, дивлюся, що мені подобається».

Співпраця з нареченими відбувається по-різному. Є люди, які довіряють повністю декоратору, а є такі, які висловлюють свої бажання і намагаються втручатися у роботу. Та Світлана зізнається, що сама найбільше любить, коли їй довіряють.

Фото: facebook.com/kstylewedding

«У мене багато фотографій, я показую їх замовникам і якщо їм все подобається, вони розуміють в яких стилях я працюю, і довіряють мені. Це краще, ніж на кожному етапі замовники намагаються втручатися. Важко коли людина знає чого вона хоче, але не розуміє, що воно може не підійти або не поєднатися з іншими елементами декору».

«Інколи трапляється так, що можуть не приїхати замовлені квіти, тоді потрібно обрати інші. На мою думку, з нареченою важливо обговорити не яка саме квітка буде, а як виглядатиме загальна картинка».

Коли клієнти визначаються із власними бажаннями, Світлана складає для них презентацію з картинками і асортиментом, все прораховує. «Найважливіше у роботі – довіра», — говорить Світлана. А найгірше для неї, коли клієнти не цінують роботу, коли намагаються схитрити з ціною, наприклад.

«Відомі декоратори радять мене клієнтам, бо знають, що я роблю якісно»

Світлана з усмішкою говорить про те, чим вона вирізняється серед колег. Каже, що з часом може вдасться вигадати якусь круту «фішку», а наразі своєю відмінністю вважає те, що за невеликий бюджет вміє зробити гарне і стильне оформлення весіль чи будь-яких інших святкувань.

Фото: facebook.com/kstylewedding

«Моя цільова аудиторія – середньостатистичні наречені. У моїй практиці не було декорацій на мільйон, так само, як і надто дешевих оформлень. Я люблю «золоту серединку» і дотримуюся цього правила у всьому. Мене часом радять дуже хороші декоратори, якщо до них звертаються люди з меншим бюджетом. Я вмію якось так скомпонувати матеріали і конструкції, що людина буде задоволена».

Невдоволених клієнтів у Світлани не було жодного разу. Говорить, що трапляються такі, які не залишають відгуку: «Якщо людина сама не пише, то я можу за певний час запитати, чи все було добре. Але, люди ж бувають різні, деякі не дуже люблять спілкування. Та невдоволених не траплялося».

Фото: facebook.com/kstylewedding

Зазвичай до переліку оформлення весілля входить декор залу (президіум молодят, столи гостей, план Розсадки), фотозона та місце зустрічі наречених, букет нареченої та її подружок і бутоньєрка для нареченого і дружбів. Окремим пунктом завжди враховуються транспортні витрати, монтаж та демонтаж, адже це значна частина роботи!

«Люблю різні деталі в декорі, від яких він стає цікавішим і особливим»

Щороку є трендовий колір, але є і класика: білий колір, поєднання білого з зеленим, пудровий, колір марсала.

«Але насправді, ні наречені, ні я, не надто звертаємо увагу на трендовість кольору. Головне, — обрати залу та побажання клієнтів і щоб все гарно співпало».

«Цікаво послухати історії молодят. У мене були архітектори, ми робили оформлення у відповідному стилі, робили весілля з кроликами, бо обидва любили кроликів, наречені мали улюбленця і це був сенс їхнього весілля. Або, наприклад, можна обрати фігуру – коло – як символ безкінечності. І від таких деталей та історій, які проходять однією лінією, декор стає цікавішим».

Фото: facebook.com/kstylewedding

Найулюбленішими роботами Світлана називає ті, що відзначилися для неї комфортною і цікавою співпрацею з парами. Часом навіть друзями стають.

«Були наречені програмісти, які зізнавалися, що зовсім не тямлять в оформленні і повністю мені довіряли. Тоді всі були щасливі і сміялися. Таке я люблю найбільше».

«Дещо зменшилися бюджети в людей, але повністю навіть цього року весілля не зникли»

«Перед карантином цього року Бог мені дав вагітність. Ще в січні я мала кілька замовлень на весілля, але тоді не знала, чи займатимуся цим під час вагітності, бо насправді, це важка фізично робота».

Фото: facebook.com/kstylewedding

Проте, Світлана розуміла, що якщо на рік випаде з роботи, втратить і клієнтів, і навички. Вирішила, що оформлюватиме весілля, та у меншій кількості. Всесвітня пандемія внесла свої корективи — до середини червня весілль стало значно менше через карантин. Декораторка оформлювала хрестини.

«Для мене карантин вийшов і не критичним. Тим більше влітку весілля відновилися. Можливо дещо зменшилися бюджети в людей, але повністю навіть цього року весілля не зникли».

«Я люблю такі весілля, після яких йдеш з гарним настроєм, навіть якщо втомлена після кількох днів роботи».

Насправді, робота декоратора – це не кілька годин перед святкуванням прикрасити залу – все має бути зроблено до того, як приїдуть гості і молодята. Тому, зазвичай все оформляється вночі, так само як і демонтується. Через це, зізнається Світлана, був момент, коли вона розпродала свої робочі речі і декорації, була налаштована знайти роботу зі стабільним графіком і присвячувати більше часу ще тоді одному синові та чоловікові.

Фото: facebook.com/kstylewedding

«Але навіть продавши декорації, я вже знову накупила нових. Я знаю себе і чітко розумію, що хочу цим займатися. Коли ти робиш те, що хочеш, воно не може дратувати. Навіть коли я щось шию – це час для мене, який відволікає від монотонності декрету».

«А ще я винесла урок, що люди бувають різні і  важливо бути до всього лояльною та не пхатися зайвий раз зі своєю добротою. Я впевнена, що завжди зроблю гарно і це важливо».

Раніше BitukMedia писало про маму, яка в декреті створила власну справу із пошиття подушок та ковдр в стилі «печворк», про маму трьох дітей, яка випікає дивовижні торти,про маму, яка в’яже милі іграшки у японському стилі та про маму, яка у декреті заснувала мережу дитячих садків у Львові.