“Підвези медика”: як українці допомагають тим, хто рятує життя

173
Архів Real Chernobyl

В умовах пандемії мобілізується не лише влада, а й народ – хтось допомагає ресурсами, хтось – зусиллями. Ми розповімо про один з таких випадків, коли люди вирішили допомогти тим, хто воює проти коронавірусу “на передовій” – тобто медикам. 

Нещодавно у Києві та інших українських містах запустили флешмоб «Підвези медика на роботу». Він збирає небайдужих водіїв, які допоможуть медичним працівникам, яким в умовах карантину важко дістатися до роботи.

PR-менеджер за професією, мешканка столиці Варвара Міранкова так само не змогла лишитися осторонь.

Варвара Міранкова (Facebook)

“Про флешмоб “Підвези медика на роботу” я дізналася минулої п’ятниці – побачила публікації з тегом у фейсбуці. З цікавості зайшла у чат – на той момент там було 8000 учасників. Якось одразу усвідомився масштаб проблеми”, – ділиться дівчина. “Я працюю віддалено, вдома, тож одразу знайшла двох лікарів, яким о 21-й треба було дістатися з центру до мого району. У мене звичайна легкова автівка, максимум можуть вміститися троє людей. Поїхала – привезла, вони ще й гроші намагалися дати – це було дуже смішно”.

Дорогою Варвара згадала про проєкт, у якому вона бере участь – Real Chernobyl. Нині вони не можуть возити туристів, тому дівчина написала його інвестору – своєму керівнику, Гранту Даяну. “Мовляв, така ідея спала мені на думку, хочеш – давай підтримаємо, хоч це і додаткові гроші (а бізнес зараз стоїть і найближчим часом прибутків не буде, суцільні витрати). Він передзвонив за півгодини з коротким “Круто, я зараз переговорю з проєктом, грошей дам, це хороша справа. Роби”, – розповідає Варя.

Архів Real Chernobyl

Багато часу витратили на пошук водія – цим займався засновник Real Chernobyl Дмитро Могильний. Хтось боявся допомагати медикам, бо вдома діти, когось не пускала дружина – мало хто хотів ризикувати через небезпеку зараження. “Ми вже не вірили, що це вийде, – зізнається Варвара, – але зрештою знайшли добровольця і стартували”.

Ми побудували кільцевий маршрут, який охоплює 25 столичних медзакладів. Перших пасажирів шукали у Viber-чаті “підвези медика до роботи” – там зараз більше 17 тисяч учасників. Думаю, маршрут ще буде змінюватися залежно від потреб пасажирів. Наприклад, сьогодні більшість зупинок на нашому шляху були пусті, а от на Чернігівській ми одразу зібрали повний бус”, – каже засновник Real Chernobyl Дмитро Могильний.

BitukMedia

Незважаючи на залучення до флешмобу цілого проєкту, киянка продовжує підвозити медиків і сама: “Вони стоять і мерзнуть о шостій ранку на зупинках, з величезними клумаками. Збираються на добове чергування, але додому подекуди повертаються через 3-4 дні. Деякі розчулюються до сліз і кажуть: “Більше б таких людей, як ви”.

Зізнається, що розуміє всі ризики для свого здоров’я, але переконана – підхопити коронавірус можна і в супермаркеті. Всі медики їздять у масках, автівку Варя дезинфікує, мікроавтобус дезинфікують також. Водій вдягає респіратор із високим ступенем захисту. “Зараз у чаті вже 17 тисяч осіб, і принцип “моя хата скраю” тут не дуже доречний, – вважає небайдужа героїня. – Хто, якщо не ми?”

Якщо ви вважаєте так само – можете долучитися до спільнот і допомогти медикам дістатися їхніх робочих місць:

BitukMedia щиро підтримує добрі справи. Бажаємо усім залишатися здоровими і добрими одне до одного, адже тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати будь-яку пандемію!