Особливості BitukMedia: як розвивалося видання і де брати позитив

110

Кожного Дня народження прийнято підбивати підсумки року, що минув. Кожен з нас, хоч подумки, прописує плюси і мінуси, успіхи і невдачі. Та намагається зробити висновки. BitukMedia – не виключення. І його засновниця та головна натхненниця Інна Битюк підбиває підсумки першого року існування видання.

Як відповідати позитивом вічно невдоволеним людям, в чому головна фішка BitukMedia та який рецепт позитиву – переходьте на світлу сторону і дізнаєтеся!

За статистикою, лише одна новина з десяти — позитивна

Коли я зрозуміла, що моя мрія от-от може здійснитися, то було і радісно, і моторошно водночас. Одна справа, коли це лише мрія в голові, а інша – коли ти вже маєш всі інструменти для того, щоб її реалізувати. Я довго думала, яким має бути моє власне медіа. У відсотковому співвідношенні, лише одна новина з десяти в ЗМІ може мати ознаки позитивної інформації. І люди навколо говорять: «як страшно жити». Так народилася ідея: медіа про позитив. Це те, чого не робить решта ЗМІ.

Юна, але досвідчена команда

Я точно знала, що один в полі не воїн і найголовнішим для мене було – зібрати круту команду. Я хотіла, щоб вона відрізнялася від команд інших медіа, щоб це були досвідченні і юні люди. У нас в команді є і випускники університетів, які щойно завершили своє навчання, і люди, які вже мають поважний досвід, але молоді душею.

Стрімкий розвиток

Я, звичайно, не думала, що ми так стрімко почнемо розвиватися. Вже на другому-третьому місяці нашого існування від колег з інших видань чули, що у нас непогані показники по кількості відвідувань, по охопленню. І якщо порівняти з розвитком вже відомих ЗМІ, у нас це відбувається досить стрімко.

Інтелектуальний читач, який не вживає фаст-фуд медіа

Для нас ключовим є не погоня за кількістю, а погоня за якістю. Наш читач – інтелектуально вихований, який розуміє смисли, може критично дивитися на ситуації. Ми не даємо йому фаст-фуд, а даємо їжу для роздумів. Для мене дуже важливо, щоб ми могли і продукувати тексти про позитивні події, і шукати тих людей, які є гордістю України, показувати їх країні і світу. Щоб кожен розумів, що попри недоліки у різних сферах розвитку нашої країни, поряд із нами живуть люди, якими ми маємо пишатися, які прославляють країну.

Про людей, які не втрачають надії

Мені дуже подобається наша рубрика «Ти важливий». Це проєкт, про який ми довго думали: як його назвати, хто має бути цими героями. BitukMedia розповідає про тих людей, хто не сидить, склавши руки. Це розповіді про людей, які за жодних обставин не втрачають надії, чиї кампанії змінюють Україну і світ. Мені дуже подобається вислів: «Інколи можна зробити трішечки більше, ніж нічого». Ми чіпляємося за людей, які не чекають, коли хтось прийде і щось змінить, а починають зміни із себе.

Україна – це не лише Кличко і Шевченко

До речі, на другому місці за кількістю читачів BitukMedia — США. Таким чином, через наше видання люди з інших країн черпають інформацію про Україну. Можливо, це українська діаспора, але тим не менш, ці люди знаходиться в іншій країні і їх цікавить наша. Тому важливо змінювати стандартне знання іноземців по Україну – Шевченко, Кличко — і показувати, що ми маємо безліч інших приводів для гордості.

«Стільки проблем навколо, а ви тут зі своїм позитивом…»

Дійсно, у світі є багато чого поганого. Але для того, щоб висвітлювати весь кошмар, який відбувається довкола, існує сотня інших українських медіа. Про цей негатив стовідсотково є кому написати і він ніколи не залишиться не поміченим. Ми не робимо вигляд, що цих новин немає, не публікуючи їх на сайті. Але намагаємося подивитися на кожну ситуацію з різних боків.

Наприклад, ми не пишемо про саму війну, яка триває в країні, проте, пишемо про героїв цієї війни. Ми цінуємо те, що вони роблять на фронті та поза ним, і показуємо, що їх зусилля — не дарма.

Той самий коронавірус — негатив, який вплинув на весь світ, але у той самий час є люди, які розпочали нові стартами. І ми про них розповідаємо.

Разом з тим, я багато чула про запит на позитивну інформацію. І він зростає. Ми просто розучилися бути щасливими, а BitukMedia є тією платформою, яка допомагає і вчить мислити позитивно.

Рецепт позитиву

Мій рецепт позитиву – вірити в краще, вірити в себе, вірити в свою справу і вірити в свою країну!