День туризму: їдемо до найвищих гойдалок у Карпатах

295
фото: lviv1256.com

Щорічно з метою пропаганди туризму 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Святкують цей день вже понад 40 років поспіль.

Як повідомляє 24 канал, у декількох містах країни 27 вересня відбудуться різні заходи, присвячені туризму.

Так, наприклад, у Львові підготували програму «Їду до Львова на День туризму», в межах якої проведуть 40 безкоштовних екскурсій, квестів та майстер-класів. Також у цей день багато львівських музеїв можна відвідати безкоштовно. У Харкові для жителів міста та гостей пропонують три екскурсії: «Підземелля Гостинного двору», «Таємниці харківського підземелля» і «Сім чудес Харкова». А гості Києва зможуть відвідати тематичні екскурсії по місту.

Але BitukMedia вирішило розповісти вам про надзвичайні гойдалки у Карпатах. Найвисокогірніша гойдалка в Україні розташована на одній з карпатських полонин на горі Сиглін, що в Космачі на Івано-Франківщині. Встановили її там лише цього літа.

фото: Instagram @dadak_o

Знаходиться така забава на висоті 857 метрів над рівнем моря. З неї відкривається фантастичний панорамний краєвид на інші карпатські хребти. Гойдатися на цій гойдалці доволі екстремально, але й красиво.

Щоб дійти до такого дива, вам доведеться подолати підйом, у 2 км від місця висадки автомобілем або 3 км від центру Космача.

фото: misstouring.wordpress.com

До речі, шлях до гойдалки також неймовірно гарний.  Протягом усього маршруту стежка добре витоптана течіями, транспортом та місцевими людьми. До того ж, ще й промаркована жовто-білими смугами на деревах.

А у селі Микуличин на Івано-Франківщині є ще одна велетенська Гуцульська гойдалка. Встановили її місцеві. Геолокація цієї гойдалки вже є на Гугл картах, просто шукаєте «Велика карпатська гойдалка Микуличин».

фото: lviv1256.com

Доїхати туди можна за 30 хвилин з Яремче. До Микуличина дорога ідеальна, в Микуличині, коли звертаєте з траси, то починається сільська дорога з ямами, потім трішки бездоріжжя і парковка, де ви залишаєте авто, а самі ще кілометр піднімаєтесь вгору по грунтовій дорозі. Ваш шлях пролягатиме через річку Прутець.

Карпати тим і чудові, що для них немає сезону — вони прекрасні будь-якої пори. Тож, шукайте пригоди в горах!

Але якщо все ж ви зараз наважитеся подорожувати за кордон, перед тим, як планувати подорож і купувати квитки, радимо скористатися інтерактивною мапою від МЗС.