7 міст України, які хочеться відвідати восени

102
фото: chortkiv.city

З усіх міст, містечок і сіл України дуже важко обрати 10 чи 5, чи навіть 25 тих, які можна порадити, відкинувши інші. Наша країна надзвичайно гарна. Від заходу до сходу є такі куточки, на які дивишся і вони проймають до сліз – бо це все наше. Цей список – не рейтинг. BitukMedia спробувало обрати сім міст, в яких восени пахне зів’ялим листям, шоколадом і кавою. Тих міст, які стають ще гарнішими цієї пори.

Чортків

Містечко на Тернопільщині з дивною назвою, якій є кілька пояснень. Дослідники пов’язують назву міста зі злим Чорнобогом, за іншими переказами назва походить від першого поселенця Чорного або від Чортової долини, що була відома до виникнення поселення.

Також існує ще одна гіпотеза про походження назви місцевості від прізвища поляка Чартковського — магната, якому належали дані землі. Але в основі останньої версії лежить анахронізм: Чартковський отримав Чартковіце (Чортків) через століття після першої згадки про це місто.

Дивну і трохи моторошну назву компенсує величезна кількість храмів різних конфесій у місті. Тільки тих, що мають вік понад 100 років в Чорткові — вісім. А ще декілька зведених вже в часи незалежності.

Окрім багатого історичного минулого та унікальних архітектурних пам’яток, місто створює нові атракції, обмінюється досвідом з сусідами та прагне створити власний туристичний кластер. У Чоркові є замки, печери, церкви і фестивалі. Але і своя атмосфера, якої немає більше у жодному містечку.

Чернігів

Північна столиця українського козацтва одне з двох найвпливовіших та найвизначніших міст на теренах давньої Київської Русі. Історики називають Чернігів — містом могутності духу і величі душі українця. А досвідченні туристи — містом легенд і колискою прадавніх храмів. Саме тут народжується гармонія між минувшиною і сучасністю.

фото: Roman Naumov

У цьому мальовничому місті є на що подивитися: затишний центр, стародавня укріплена частина міста Дитинець і безліч красивих культових споруд.

Окрім того, на початку 2020 року за допомогою експертів визначили десять міст, які протягом минулого року заклали основу для найбільш динамічного розвитку місцевого туризму. І Чернігів теж у цій десятці.

Кам’янець-Подільський

Квітка на камені, – так говорила про це місто Леся Українка. Місто Кам’янець-Подільський було засноване на кам’янистому півострові, який огинає річка Смотрич. Здається, це місто є найвпізнаванішим в Україні завдяки своїм фортецям.

Стара і нова фортеці, мережа міських укріплень, найстаріша в Україні ратуша, костел з мінаретом, багато храмів, середньовічні площі і вулички – це у місті на Хмельниччині. Знані туристи радять почати знайомство з Кам’янцем з оглядових майданчиків, яких в місті багато.

До того ж, Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні (після Києва та Львова) за кількістю історичних та культурних пам’яток. Близько 200 найцінніших об’єктів зберігають таємниці колись могутнього стародавнього міста.

А ще його називають містом семи культур. У Кам’янці протягом багатьох століть перепліталися культури і традиції семи народів: українців, вірмен, поляк, литовців, турків, росіян і євреїв. Це поєднання різних звичаїв і вірувань створило своєрідну, автентичну атмосферу, відображену в архітектурі Старого Міста.

Суми

Це місто відоме своєю компактністю, а також незначною кількістю туристів. Затишні вулички, помпезні скульптури і привітні містяни – все це є у Сумах. До речі, місцеві говорять у СумАх, з наголосом на «а», а не у СУмах.

Чомусь це місто обділене увагою, хоча подивитися там є на що, щоб усвідомити, що це історичне, українське місто.

фото: lookmytrips.com

Суми розташовані на перетині трьох річок і мають унікальну 300-річну історію з безліччю легенд, гарну архітектуру і недорогі заклади. І точно варті, аби бути цікавими туристам.

Львів

Культурна столиця України – статус, який Львів здобув 28 квітня 2009 року. Тоді  Державною службою туризму і курортів України та Громадською радою з питань туризму і курортів Міністерства культури і туризму України місту було надане почесне звання Культурної столиці України.

фото: anderver.livejournal.com

А ще в усіх рейтингах – це одне з найгарніших українських міст. Львів справді чарівний і не здає своїх позицій у серцях мандрівників. Восени тут особлива атмосфера і така жива, що дає сили та натхнення на будь-які звершення.

фото: Andriy Khudo

Фестивалі, вуличні музиканти, заклади на будь-який смак і неймовірні історичні пам’ятки – у Львові є все, щоб вразити туриста в саме серце.

Харків

Величне і амбітне серце Слобожанщини. Сучасне місто, яке вражає своєю красою в сплетінні природи, старої архітектури і новобудов. Харків такий широкий і такий живий, що хочеться встигати за його ритмом. Але він зовсім не метушливий. Це місто особливе по духу і стилю. Поряд з сучасним тут поєднуються будівлі минулого століття.

фото: dobovo.com

Минулого року Харків увійшов у топ-3 міст України за кількістю відвідувань іноземних туристів.

У Харкова п’ять основних туристичних тем: місто історичної спадщини та перша столиця України, столиця конструктивізму в архітектурі; місто інтелектуалів, науки та інновацій; місто молоді; місто бізнесу, а також сімейного відпочинку.

Яремче

Яка осінь без Карпат? Гарна до запаморочення природа гір, повітря, місцевий колорит, оздоровлення і смачна кухня – все це є у курортному містечку Яремче. Розташоване на мальовничому березі річки Прут, недалеко від водоспаду Пробій.

Це один з найулюбленіших серед туристів карпатський курорт, який вабить в свої величні простори особливої затишною атмосферою, мальовничою природою, історичними та архітектурними пам’ятками.

З Яремче можна привезти собі безліч подарунків. Якщо бажаєте з головою зануритися в колоритну гуцульську атмосферу, варто відвідати головний сувенірний ринок в Яремче.

Горіхи, мед, гриби, трав’яні чаї Карпат ще довго нагадуватимуть про подорож.