Земля не єдина: на Венері виявили газ, що свідчить про життя на планеті

13
фото: голос.ua

В атмосфері Венери виявили газ фосфін, що може свідчити про існування на цій планеті життя. 

Про це група вчених з США, Великобританії та Японії повідомила в журналі Nature Astronomy.

«З огляду на те, що ми зараз знаємо про Венеру, найбільш ймовірне пояснення наявності фосфіну, як би фантастично це не звучало, – це життя», – заявила одна з авторів дослідження астрофізик Клара Соуза-Сільва.

Уперше фосфін на Венері вчені виявили за допомогою телескопа Джеймса Клерка Максвелла, цей апарат знаходиться на Гаваях. Потім вони підтвердили свою знахідку за допомогою телескопа ALMA в Чилі.

Астрофізик Соуза-Сільва також зазначила, що якщо мова дійсно йде про життя, то це означає не тільки, що «ми не самотні», але також що «життя саме по собі повинне бути дуже поширеним, і має бути багато інших населених планет по всій нашій галактиці».

Венера – найближча до Землі планета нашої Сонячної системи. Її атмосфера токсична, а температура досягає 471 градусів за Цельсієм. Науковці підкреслюють, що для підтвердження можливої ​​наявності життя на Венері може знадобитися запуск до неї космічного апарату.

“На щастя, Венера розташована по сусідству. Тому ми можемо в буквальному сенсі піти і перевірити”, – підкреслила Соуза-Сільва.

Своєю чергою, поява газу в атмосфері Венери залишається для авторів дослідження непоясненим феноменом. Астроном Джейн Грівз розповіла, що у ролі потенційних джер вони вивчили можливу вулканічну активність, метеорити, блискавки і багато іншого. У результаті вчені вказують, що поява фосфіну на Венері може бути результатом ще не відомих науці хімічних процесів.

Як повідомляло BitukMedia: