Відродження через 30 років, або як у США вперше успішно клонували тварину, яка вважалась вимерлою

36
twitter.com/USFWSMtnPrairie

Американські науковці успішно клонували чорноногого тхора ㅡ рідкісну тварину, що ще напередодні вважалася вимерлою.

Про це повідомили у Службі охорони рибних ресурсів та диких тварин США (FWS).

«Сучасна наука та вибух із минулого! Зустріньте Елізабет Енн. Це перший у світі клонований чорноногий тхір», — анонсували там.

Клонована тварина народилась 10 грудня 2020 року. Учені сподіваються, що вже незабаром вона зможе спаруватися та дати перше потомство.

У 1979 році вид чорноногих тхорів оголосили вимерлими, але за два роки фермер із Вайомінгу виявив їх невелику популяцію. Ця групка тварин стала основою для програми їх розведення.

Наразі чорноногі тхори все ще під загрозою знищення і науковці охороняють кожну тваринку. Всі тхори цього виду, що існують зараз, походять від семи особин, тож їхнє потомство часто має генетичні захворювання.

Без генетичного різноманіття, тварини стають більш сприйнятливим до хвороб та генетичних відхилень, мають проблеми з пристосуванням до умов у дикій природі та зниженням рівня родючості. Тож поява тхориці Елізабет Ен має збільшити біорізноманіття та дати шанс на здорове потомство.

Для американських науковців це перше клонування місцевого виду тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Попри результати, науковці не поспішають завчасно говорити про майбутнє цього виду і наголошують, що наразі важливо продовжувати захищати тварин.

Як повідомляло BitukMedia: