Увага, розшук космонавтів! Європейське космічне агентство вперше оголосило набір астронавтів з інвалідністю

14
dyvys.info

Європейське космічне агентство проводить перший за 11 років набір нових астронавтів, серед яких чекає на космонавтів з інвалідністю.

Про це повідомила пресслужба агентства.

«Уперше в історії агентства і пілотованих космічних польотів у всьому світі ми шукаємо людей, які психологічно, когнітивно, технічно та професійно кваліфіковані для роботи астронавтом, але мають фізичну інвалідність, яка зазвичай не дозволяє їм брати участь у відборі — через вимоги, що залежать від використання сучасного космічного обладнання», — ідеться в заяві.

Так в агентстві анонсували, що в межах програми вперше шукають людей з інвалідністю. Наразі вони просять подавати резюме людей, у яких ампутовані кінцівки або є вроджена відсутність кінцівок; людей, у яких різна довжина ніг; людей зі зростом менш ніж 130 см.

Агентство консультувалося з Міжнародним паралімпійським комітетом перед тим, як оголосити вимоги для людей з інвалідністю. Одночасно з відбором нових астронавтів ESA буде працювати над адаптацією обладнання, космічних апаратів для потреб людей з інвалідністю. Зокрема, агентство виділить 1 мільйон євро для адаптації обладнання.

Крім того, в агентстві наголошують, що астронавти з інвалідністю будуть, так само як і інші астронавти, займатися наукою та брати участь у місіях до Міжнародної космічної станції.

«Наші астронавти проводять велику кількість наукових експериментів у космосі. Якщо такі експерименти виконуватимуть люди з інвалідністю, це може дати нові, дивовижні наукові результати, корисні для більшої кількості людей на Землі», — пояснили в агентстві.

ESA хоче зробити майбутній відбір астронавтів інклюзивним, тому, крім людей з інвалідністю, агентство закликає подавати заявки жінок. У нинішній команді є лише одна жінка — італійська астронавтка Саманта Крістофоретті.

Подача заявок триватиме з 31 березня до 28 травня 2021 року, а результати відбору оголосять у жовтні 2022 року. Загалом усі кандидати мають бути громадянами країни-члена агентства, мати ступінь магістра природничих наук, медицини, інженерії, математики, компʼютерних наук або кваліфікацію льотчика-випробувача.

У претендента на посаду має бути щонайменше три роки відповідного професійного досвіду і вільне володіння англійською мовою, а також будь-якою іншою мовою.

Європейське космічне агентство

Це міжнародна організація, що займається космічними дослідженнями, а також практичним використанням штучних супутників. Її штаб-квартира розташована в Парижі. Штат ESA складається орієнтовно з 2-х тисяч працівників, а його річний бюджет станом на 2016 рік становив приблизно 5,25 мільярда євро.

Як повідомляло BitukMedia: