США планують побудувати в Польщі АЕС вартістю $30 млрд

31
АЕС
Фото: pixabay.com

У Білому домі президенти Анджей Дуда і Дональд Трамп анонсували співпрацю у секторі ядерної енергетики в Польщі.

Анджей Дуда зазначив, що найближчим часом буде підписано договір між урядами обох країн, що дозволить втілити цей проект у життя, передає Польське радіо.

Вартість будівництва АЕС в Польщі складе $30 млрд. Більшу частину грошей Варшава планує отримати в якості кредиту від США. При цьому американська компанія візьме участь в проекті пайовиком і зароблятиме на експлуатації атомної електростанції, яку хочуть запустити в 2033 році.

Після переговорів з Трампом у Вашингтоні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що США стануть партнером з будівництва АЕС. За його словами, документ вже готовий.

«Завдяки цьому можна буде почати підготовчі та проектні роботи, а також виділити перші гроші. Щоб почати, потрібно $16 млрд. Це величезні суми, і весь контракт оцінюється приблизно в $30 млрд. Це буде спільна польсько-американська інвестиція», – сказав Анджей Дуда в інтерв’ю Polsat News.

Головний представник Польщі на переговорах по АЕС при цьому детальніше розповів про фінансування.

«Ми шукаємо партнера, який буде займатися разом з нами. Це означає, що американці не тільки дадуть кошти в борг, а й братимуть участь у капіталі. Вони зароблять від експлуатації електростанції», – сказав уповноважений польського уряду щодо стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський.

Анджей Дуда зазначав, що американська компанія вже вибрана, але Наїмський не став уточнювати хто саме, Westinghouse чи GE Hitachi. Представник уряду повідомив, що з польської сторони учасником буде спеціалізована компанія-інвестор, яка належить державі.

Петр Наїмський спрогнозував, що нова АЕС, запуск першої черги якої планується в 2033 році, покриє 20% потреби Польщі в електроенергії. «Це питання будівництва від 6 до 9 гігават потужності атомних електростанцій», – сказав представник польського уряду.

Як повідомляло BitukMedia: