Смартфони лише вдома: у Китаї дітям заборонили брати мобільні телефони до школи

24
bbc.com

Міністерство освіти Китаю заборонило учням початкової та середньої школи користуватися мобільними телефонами у закладі освіти.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла голова батьківського комітету київської школи № 222 Радченко Анжеліка.

«Звичайно, у 21 столітті ми вже не уявляємо свого життя без телефонів. Проте варто пам’ятати, що це лише спосіб підтримки зв’язку, а наші дітки про це часто забувають і використовують свої смартфони на максимум, тобто грають в них — забуваючи про навчання. Тому, ідею заборони телефонів я підтримаю. Зв’язок можна підтримувати й з класним керівником», — зауважила вона.

Згідно з Інформаційним центром Китаю, 74% молодих людей до 18 років отримують доступ до інтернету через смартфони. Влада вважає, що мобільні телефони негативно впливають на підлітків, тому вирішила, що заборона захистить зір молодих людей і покращить їх концентрацію на навчанні.

Так, згідно з нововведенням китайського міністерства, учні вже не можуть принести до школи телефон без письмової згоди батьків. Крім того, у деяких китайських школах вже діє внутрішня заборона на використання телефонів.

«В Україні також необхідна така практика. Ми, звісно, можемо самостійно заборонити своїй дитині брати телефон до школи, проте вже там він зможе легко гратися телефоном свого однокласника. Так дитина не відчуває повної серйозності. До того ж у час дистанційного навчання, коли вже наші вчителі спілкуються постійно за допомогою тих смартфонів», — зауважила Анжеліка.

Також вчителів просять не надсилати через смартфон домашні завдання для учнів, а батькам радять спілкуватися з дітьми упродовж дня громадськими телефонами.

Китайське видання Комуністичної партії Global Times написало, що більшість користувачів в інтернеті погодилися з рішенням влади. Також газета зазначила, що міністерство закликає батьків заохочувати власних дітей до читання, спорту та мистецтва, і ретельно обмірковувати, чи потрібен дитині смартфон.

Де ще забороняють смартфони під час навчання?

У 2018 році у Франції учням шкіл, ліцеїв, коледжів заборонили користуватися гаджетами та пристроями, які мають доступ до Інтернету, у шкільних приміщеннях на уроках та на перервах, а також під час занять на свіжому повітрі. Винятками є учні з інвалідністю та випадки, пов’язані з освітньою метою.

У Великій Британії забороняють користуватися телефонами у школах лише найменшим учням через те, що в цьому віці вищий ризик набути інтернет-залежність. Наприклад, у Брайтонському мовному коледжі учням з 10 років телефони видають лише двічі на тиждень, а з 11 — чотири рази на тиждень.

«Це реальна практика, яка набуває все більшої популярності в різних країнах світу, особливо в Європі. Україна ж теж Європа! Тому, ми також, сподіваюся, уже ухвалимо відповідне рішення», — додала голова батьківського комітету київської школи.

Як повідомляло BitukMedia: