Рекордні $660 тисяч: продали копію найпершої версії гри Super Mario Bros.

16
Фото: Heritage Auctions

На аукціоні Heritage Auctions було продано копію найпершої версії гри Super Mario Bros. для приставки Nintendo.

Про це повідомила пресслужба аукціонного дому.

«Гра лежала в ящику мого офісного столу з дня, коли я її придбав. Я й не думав нічого про неї», — наводить слова продавця Heritage Auctions.

Особливість копії гри — в пакованні (Nintendo змінила його вже на початку 1987 року), а також максимально можливому ступені збереженості.

За словами представників аукціонного дому, у 1986 році було видано настільки мало копій Super Mario Bros., як і проданої на аукціоні що їх пошук зараз був би «схожий на пошук краплі вони в океані». Іншими словами, їх уже просто може й не бути.

Попередній рекорд встановила — за збігом обставин — теж копія Super Mario Bros., яку продали в липні 2020 року за 114 тисяч доларів. Що цікаво, продану за 660 тисяч доларів копію знову виставили на аукціон — і стартова ціна тепер становить 990 тисяч доларів.

Якщо ви раптом нічого не чули про Super Mario Bros., то це — одна з найбільш успішних відеоігор (було продано 58 мільйонів копій, починаючи з 1985 року) та прообраз найбільш успішної франшизи в історії відеоігор (реалізовано понад 680 мільйонів копій ігор).

Гру випустила у 1986 році японська компанія Nintendo. У ній розповідається про Грибне королівство, яким керує принцеса Тоудстул. Її викрадає Баузер, правитель злого племені Купа. Визволити принцесу мають двоє братів-італійців — сантехніки Маріо та Луїджі.

Формат Super Mario Bros. — двовимірний платформер, тобто рух двовимірним простором, всіяним платформами, де діє сила тяжіння. Під час ігрового процесу гравці повинні долати ворогів (для цього потрібно стрибати на них), збирати монети і бонуси до сили (паверапи).

Попри (здавалося б) абсурдність і простоту сюжету, франшиза Mario має мільйони прихильників по всьому світу. У березні 2021 року Nintendo відкрила парк у Японії, присвячений героям усесвіту; такі ж парки планується відкрити у США та Сінгапурі.