Папа Римський зміцнює права жінок у церкві — як та навіщо?

13
Главком

Папа Римський змінив церковний закон, дозволивши жінкам прислужувати біля вівтаря, читати священні тексти на літургіях та роздавати причастя під час богослужіння.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла захисниця прав жінок Зоряна Дацько.

«Папа Франциск дивує мене все більше і більше — в хорошому сенсі! Таке враження, ніби він засланий козачок якогось клубу толерантності у християнство. Він говорить, що геї — діти божі, і він їх не засуджує, дозволяє священникам прощати аборти, робить кардиналом темношкірого чоловіка — уперше в історії! Тепер ще і це», — прокоментувала вона.

Папа Римський ухвалив закон, згідно з яким тепер консервативні єпископи не зможуть позбавляти жінок в єпархіях можливості виконувати ці ролі.

Водночас у Ватикані підкреслили, що нові правила не є свідчення того, що колись жінкам дозволять бути священниками.

В указі Франциск зазначає, що зробив це після богословських роздумів. У супровідному листі він також вказує, що хоче дати «стабільність і суспільне визнання» жінкам, які вже виконують свої ролі у церкві.

«Звісно, цей крок більше аби задобрити трохи соціум, показати, що віра не лишилася в середньовіччі. Однак навіщо нам мотиви, якщо ми бачимо результат? Хоча жінки досі не можуть ставати святенницями (я переконана, не зможуть ще дуже довго), однак ці маленькі кроки разом утворюють довгий шлях, який повинен бути пройденим для загальної всесуспільної рівності», — заявила Зоряна.

Права жінок в католицькій церкві

Папа Римський Франциск виступає за поступове розширення ролі жінок у Ватикані. У серпні минулого року він призначив шістьох жінок на керівні посади в раді, яка курує фінансами Ватикану.

Раніше Папа вже призначав жінок заступницями міністра закордонних справ, директорками музеїв Ватикану і заступницями глави пресслужби Ватикану. Також чотири жінки за Франциска стали радницями Синоду єпископів, який готує важливі зустрічі.

Як повідомляло BitukMedia: